Didžioji žalioji siena

Miškai ir LULUCF
Afrika
Didžioji žalioji siena

Didžioji žalioji siena – Afrikos kovos su dykumėjimu iniciatyva, kurios pagrindinis užmojis – sukurti 8000 km gamtos stebuklą nuo rytinio žemyno pakraščio iki vakarinio. Tai kovos su dykumėjimu priemonė, kuria siekiama atkurti maždaug 100 mln. ha degraduojančio Afrikos kraštovaizdžio, užtikrinant aprūpinimą maistu, darbo vietomis aplinkinėms bendruomenėms ir motyvaciją milijonams žmonių nuo Senegalo iki Džibučio likti gimtinėje.

Ši siena – sprendimas daugybei grėsmių, nuo kurių kenčia ne tik Afrika, bet ir visas pasaulis: klimato kaita, sausros, badas, nesutarimai ir migracija. Ją pastačius, Didžioji žalioji siena bus didžiausia gyva struktūra planetoje, triskart didesnė už Didįjį barjerinį rifą.

Didžiosios žaliosios sienos pradžia – Afrikos Sahelio regionas, pietinis Sacharos dykumos kraštas, viena skurdžiausių vietų planetoje. Milijonai vietos gyventojų labiau nei bet kur kitur kenčia dėl klimato kaitos: nuolatinė sausra, maisto trūkumas, konfliktai dėl nykstančių maisto išteklių ir masinė migracija į Europą – tik keli iš jų. Tačiau 2007 m. pradėjus šį projektą, gyvenimas ėmė stoti į savo vietas: pagerėjo žmonių aprūpinimas maistu, kuriamos darbo vietos.

Pasiekti rezultatai:

  • Senegale per mažiau nei dešimtmetį pasodinta 12 mln. ha sausroms atsparių medžių.
  • Etiopijoje atkurta 15 mln. ha degradavusios žemės.
  • Burkina Fase vietinė bendruomenė savo rankomis suteikė gyvybę 3 mln. hektarų žemės.
  • Nigerijoje atkurta 5 mln. ha degradavusios žemės.
  • Nigeryje atkurta 5 mln. ha žemės, per metus pristatoma 500 tūkst. daugiau grūdų, kurių pakanka pamaitinti 2,5 mln. žmonių.

Projekto įgyvendinimą numatyta užbaigti 2030 m.

Išsamiau apie projektą: https://www.unccd.int/actions/great-green-wall-initiative