Ateitis be pakuočių atliekų. Misija įmanoma?

Pakuotės yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis. Jos ne tik apsaugo maisto produktus nuo sąlyčio su aplinka bei padeda jiems ilgiau išlikti šviežiems, bet ir gelbsti įvairius kitus gaminius nuo sugadinimo juos transportuojant ar sandėliuojant. Visgi nuolat augantis pakuočių atliekų kiekis bei nesaikingas išteklių naudojimas jų gamybai kelia didžiulį susirūpinimą.  

Praėjusiais metais vykdyta globali tvarumo apklausa atskleidė, kad net 85 proc. respondentų per pastaruosius penkerius metus keitė savo elgseną į tvaresnę pusę. Negana to, kas trečias už tvarius produktus bei paslaugas sutinka mokėti daugiau. Gamintojus ieškoti tvaresnių pakuočių alternatyvų taip pat ragina vis griežtėjantys pakuotėms keliami aplinkosauginiai kriterijai.

Šiuo metu ES yra svarstomi nauji pakuočių reglamento siūlymai, kuriais planuojama daug pokyčių, susijusių su vienkartinių pakuočių mažinimu bei daugkartinių pakuočių vartojimo skatinimu. Tikimasi, kad tai taps reikšmingu postūmiu mažinant mūsų visų pėdsaką planetos taršoje.

Norėdami aptarti aplinkai draugiškų pakuočių aspektus, į svečius pasikvietėme atliekų tvarkymo bendrovės „Ecoservice” pardavimų vadovą Liną Černiauską ir Viešųjų pirkimų tarnybos Darniųjų pirkimų skyriaus patarėją Sonatą Štabokienę, kurie daugiau papasakojo apie tai, iš kokių medžiagų yra gaminamos pakuotės, kokios jų rūšys, kiek jos tvarios ir kokių pokyčių galima būtų imtis ar tikėtis ateityje, kad jos taptų tvaresnės, kokią reikšmę šiam pokyčiui turi žalieji viešieji pirkimai.

Ketvirtoji LIFE IP EnerLIT projekto kuriama Žaliųjų pokalbių tinklalaidės tema kviečia kiekvieną vartotoją atkreipti dėmesį į savo pasirinkimus ir galią daryti pokytį mažinant vartojimą ir teisingai rūšiuojant.

Kviečiame klausytis LIFE IP EnerLIT projekto YouTube kanale ar Viešųjų pirkimų tarnybos Spotify platformoje.

Visi epizodai pasiekiami LIFE IP EnerLIT projekto rubrikoje Tinklalaidė | ŽALIEJI POKALBIAI.