Indijos pakrančių bendruomenių atsparumo klimato kaitai didinimas

Prisitaikymas
Indija
Indijos pakrančių bendruomenių atsparumo klimato kaitai didinimas

Indijos pakrantę klimato kaita veikia itin skaudžiai: ekstremali temperatūra, įvairūs krituliai, vis dažnesni ekstremalūs oro reiškiniai, jūros lygio kilimas. Šalyje 250 mln. žmonių (3,5 proc. pasaulio gyventojų) gyvena 50 km atstumu nuo pakrantės. Pakrančių ir jūrų ekosistemos yra ekonomiškai efektyvi apsauga, sauganti pakrantės liniją nuo tokių stichinių nelaimių kaip ciklonai ir potvyniai. Indijos pakrantėje auga aukščiausios mangrovės, gausu koralų ir kitų pakrančių ekosistemų, teikiančių įvairius pragyvenimo šaltinius bendruomenėms.

Ekosistemų degradavimas neigiamai veikia šių bendruomenių gyvenimą ir pragyvenimo šaltinius: dėl didesnio sausros, druskingo vandens prasiskverbimo, pakrančių potvynių ir erozijos pavojaus mažėja žuvininkystės, žemės ūkio ir akvakultūrų produktyvumas.

2019–2024 m. įgyvendinamu projektu siekiama didinti pažeidžiamiausių Indijos pakrančių zonų gyventojų grupių, ypač moterų, atsparumą klimato kaitai. Įgyvendinant projektą bus investuojama į ekologinę infrastruktūrą, siekiant apsaugoti nuo klimato kaitos keliamų pavojų, ypač audrų, gerinami klimato kaitai atsparūs pakrančių pragyvenimo šaltiniai ir didinamas tarpsektorinis klimato rizikos planavimas bei valdymas pakrantėse.

Siekiama šių rezultatų:

  • Didinti pakrančių ir jūrų ekosistemų bei jų teikiamų paslaugų atsparumą.
  • Skatinti pažeidžiamų pakrančių bendruomenių vystymąsi ir didinti jų atsparumą.
  • Stiprinti pakrančių ir jūrų valdymo bei teisines sistemas.

Išsamiau apie projektą: https://www.adaptation-undp.org/resources/reports-and-publications-country-teams/enhancing-climate-resilience-india%E2%80%99s-coastal