UAB „Biržų duona“ energetinių sąnaudų optimizavimas diegiant AEI

Energetika
Lietuva
UAB „Biržų duona“ energetinių sąnaudų optimizavimas diegiant AEI

Projekto tikslas – sumažinti energijos vartojimą įmonėje didinant atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir vartojimą. Gavus Europos regioninės plėtros fondo lėšų, 2018 m. pradėtas įgyvendinti vienas moderniausių sprendimų Lietuvoje – saulės elektrinė ne su stacionariais, o besisukančiais moduliais. Nors tai nėra pati galingiausia elektrinė, tačiau optimaliu kampu horizontaliai ir vertikaliai judantys moduliai saulės kelią seka nuo ryto iki vakaro. Taip generuojamas maksimalus energijos kiekis.

Gamybos procesuose sunaudojamas didelis elektros energijos kiekis. Siekiant sumažinti gamybos kaštus ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išsiskyrimą, UAB „Biržų duona“ atliko energijos vartojimo auditą įmonės gamybiniuose procesuose, pagal kurio rekomendacijos numatoma diegti 450 kW galios saulės jėgainę. Skaičiuojama, kad per metus ši jėgainė leis patenkinti maždaug 2,5 mėn. įmonės energijos poreikį, o šviesiausiu metų laiku UAB „Biržų duonos“ gamybos procesams visiškai pakaks tos elektros energijos, kurią pagamins inovatyvioji saulės elektrinė.

Išsamiau apie projektą: http://www.esinvesticijos.lt/lt/paraiskos_ir_projektai/uab-birzu-duona-energetiniu-sanaudu-optimizavimas-diegiant-aei