Kavos atliekos energijai gaminti

Pramonė
Jungtinė Karalystė
Kavos atliekos energijai gaminti

Jungtinėje Karalystėje suvartojama 95 mln. kavos puodelių per dieną. Galima įsivaizduoti, kiek tūkstančių tonų kavos tirščių kasmet nuo jų atlieka. Didžioji jų dalis patenka į sąvartynus, kuriuose išsiskiria papildomas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis.

Architektūros studentas iš Londono Arthuras Kay sugalvojo energijos gamybai panaudoti kavos atliekas kaip kurą. Jį įkvėpė ant šaltos juodos kavos susidariusi plėvelė – tuomet jis suprato, kad kavos tirščiuose yra aliejaus. Kavos įmonė „Bio Bean“ nuo 2013 m. gamina specialius kavos biomasės briketus. Vos po dvejų metų sėkmingos veiklos buvo pastatytas pirmasis pasaulyje pramoninis kavos perdirbimo fabrikas.

Sunkūs ir šlapi kavos tirščiai visoms kavos ruošimu užsiimančioms įmonėms yra našta, mat sudaro didžiąją dalį atliekų, už kurias pagal svorį reikia susimokėti. Bendradarbiaudama su logistikos ir atliekų tvarkymo sektoriais, įmonė šia našta pasirūpina išrūšiuodama ir surinkdama atliekas, bei sumažina jų savininkų išlaidas. „Bio Bean“ surenka tirščius iš visų verslo objektų: kavinių, parduotuvių, restoranų, biurų, transporto, universitetų ir tirpios kavos gamyklų. Atskirtos panaudotos pupelės pristatomos į gamyklą Kembridšyre, kurioje novatoriškais procesais tirščiai išdžiovinami ir taip paruošiami pakartotiniam naudojimui vertinguose produktuose.

Išsamiau apie projektą: http://www.bio-bean.com/