Klimato savaitė 2023

Lietuva, 29 Lietuvos savivaldybės Rodyti žemėlapyje

Spalio 23–29 d. Aplinkos ministerija penktąjį kartą rengia Klimato savaitę. Ši iniciatyva skatina visuomenę atvirai kalbėti apie iššūkius ir galimybes švelninant klimato kaitą, prie jos prisitaikant ir didinant atsparumą.

Daugiau nei šimtmetį deginant iškastinį kurą, taip pat netvariai naudojant išteklius, pasaulio klimatas atšilo 1,1 °C lyginat su ikipramoniniu laikotarpiu. Tai lemia dažnesnius ir intensyvesnius ekstremalius orų reiškinius, kurie kelia vis didesnį pavojų gamtai ir žmonėms tiek Lietuvoje, tiek kituose pasaulio regionuose. Europos Sąjungos „Copernicus“ klimato kaitos tarnyba skelbia, jog šių metų liepos 4-oji buvo karščiausia diena mūsų planetoje per visą stebėjimų laikotarpį, nuo XIX a. pabaigos. Vidutinė planetos temperatūra siekė daugiau nei 17 laipsnių. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, 2021 m. šalyje užfiksuoti 6 šilumos rekordai, 2022 m. – 13, 2023 m. – jau net 17 šilumos rekordų. Net pusė šilumos rekordų buvo užfiksuoti šiame amžiuje. Tuo tarpu šalčio rekordų – vos septintadalis.

Šiais metais taip pat pirmą kartą meteorologinių stebėjimų istorijoje registruotas reiškinys, kurio iki šiol mūsų šalyje nėra buvę – sausio 1 d. minimali oro temperatūra Kybartuose nenukrito žemiau +10,4 °C. Tai pirmas kartas Lietuvos orų stebėjimų istorijoje, trunkančioje beveik 250 metų, kuomet žiemos mėnesiais (gruodis, sausis, vasaris) minimali paros oro temperatūra nenukrinta žemiau +10 °C.

Aplinkos ministerija kviečia visuomenę šioje svarbioje diskusijoje dalintis nuomonėmis ir kartu ieškoti sprendimų, taip pat skatina aktyviai įsitraukti, tiek dalyvauti kitų suorganizuotuose renginiuose, tiek patiems juos inicijuoti.

Kviečiame susipažinti su 2023 metų Klimato savaitės renginiais (nuolat pildoma):

ATVIRI VISUOMENEI RENGINIAI

APLINKOS MINISTERIJOS RENGINIAI:

Spalio 24 d. 10 val. Aplinkos ministerija organizuoja nuotolinį susitikimą su socialiniais partneriais, kuriame bus pristatomos Inovacijų fondo ir kitos paramos galimybės Lietuvos verslui siekiant klimato kaitos švelninimo tikslų. Pirmojoje susitikimo dalyje Europos Komisijos atstovai pristatys Inovacijų fondo galimybes, su kokiais iššūkiais dažniausiai susiduria paraiškų teikėjai, suteiks konsultacijas bei atsakys į rūpimus klausimus. Antroje renginio dalyje Lietuvos mokslo taryba pristatys paramos priemones perduoti technologijoms iš mokslo į verslą bei pagrindinius reikalavimus norintiems jomis pasinaudoti.
Renginys prasidės 10 val., ZOOM platformoje. Norinčius dalyvauti, prašome užsiregistruoti. Užsiregistravusiems prisijungimo nuoroda bus atsiųsta likus parai iki renginio. Susitikimą taip pat galėsite stebėti tiesiogiai Aplinkos ministerijos YouTube kanale.
Daugiau informacijos: https://klimatokaita.lt/aktualijos/renginiu-kalendorius/klimato-savaite-2023-diskusija-apie-es-inovaciju-fondo-galimybes-ir-pagalba-verslui/

Spalio 27 d. 10 val. renginys „Žalioji transformacija – iššūkis ir galimybė: ko galime pasimokyti vieni iš kitų?“ Pranešimus skaitys ir įžvalgomis dalinsis Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos atstovai, kurie pristatys savo šalies įsipareigojimus, Nacionalinių energetikos ir klimato srities veiksmų planų atnaujinimo proceso etapus, apžvelgs sektorinius ŠESD mažinimo tikslus bei efektyviausiai prie to prisidedančias priemones. Po pristatymų vyks diskusija, kurioje šalių atstovai plačiau aptars numatytas investicines kryptis, žaliąją pertvarką, kylančius iššūkius bei ko galime pasimokyti vieni iš kitų.
Registracija - tik norintiems dalyvauti gyvai: https://forms.office.com/e/niQx6EPyhn
Daugiau informacijos: https://klimatokaita.lt/aktualijos/renginiu-kalendorius/klimato-savaite-2023-zalioji-transformacija-issukis-ir-galimybe-ko-galime-pasimokyti-vieni-is-kitu/


Spalio 23 d. Klimato freskos dirbtuvės
Ar norėtum geriau suprasti klimato kaitą ir sužinoti, kokie veiksmai gali būti efektyvūs? Ar klimato kaitos mokslas tau atrodo klaidinantis? Prisijunk prie interaktyvių ir žaismingų Klimato freskos dirbtuvių! Bendradarbiaudami, dalyviai dėlioja klimato kaitos koliažą iš IPCC mokslininkų darbais paremtų kortelių, taip dalindamiesi žiniomis ir patys mokydamiesi. Išankstinės žinios nereikalingos - fasilitatorius padeda komandai komunikuoti ir, jei reikia, suteikia papildomos informacijos. Kiekvienas išeina sužinojęs kažką naujo!
Organizatorius: Climate Fresk Lietuva
Daugiau informacijos: https://bit.ly/registracija-klimato-freska

Spalio 24 d. Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Tai yra iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo. Gyventojai kviečiami nuotoliniu būdu atsakyti į su tvarumu susijusius klausimus, tokiu būdu pasitikrinant žinias ir įgyjant naujų, dalyvavimas egzamine atviras ir nemokamas.
Organizatorius: Žaliosios politikos institutas
Daugiau informacijos:
https://aplinkosaugosegzaminas.lrt.lt/

Spalio 24 d. GENTLY x Klimatosūkis: GameOn for Climate
Organizuojamas renginys vyks Klaipėdoje, LCC Tarptautiniame Universitete, anglų kalba. Renginio metu bus pristatomi Asociacijos „Aktyvus jaunimas“ projekto GENTLY ir Lietuvos gamtos fondo projekto „Klimatosūkis“ rezultatai. Pagrindinė renginio tema mokymasis apie tvarumą, klimato kaitą ir aplinkosaugos problemas per žaidimus, kurie sukurti remiantis tokiomis temomis kaip: Europos žaliasis kursas (gerieji Europos pavyzdžiai), energijos vartojimo efektyvumo didinimas, tvaresnis keliavimas.
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1318883265682882/?ref=newsfeed

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba spalio 25 d. 9 val. Vilniuje ir spalio 23-27 d. Kaune kviečia į ekskursijas. Vietų skaičius ribotas!
Daugiau informacijos: https://klimatokaita.lt/aktualijos/renginiu-kalendorius/klimato-savaite-2023-lietuvos-hidrometeorologijos-tarnyba-kviecia-i-ekskursijas/

Spalio 25 d. 9:00 val. Seminaras „Dekarbonizacijos priemonės žemės naudojimo ir miškininkystės sektoriuje bei jų efekto vertinimas“.
Renginio dalyvius supažindinsime su Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano (NEKSVP) dekarbonizacijos priemonėmis, kurios planuojamos Žemės naudojimo, žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės (angl. LULUCF) sektoriuje. Taip pat aptarsime, kaip dekarbonizacijos priemonės prisidės prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų mažinimo ir anglies absorbcijų didinimo, bei jų apskaitos svarbą atskiro ūkio ir nacionaliniame lygmenyje. Renginio metu taip pat bus pristatytas 2023 metais pradėtas projektas LIFE22-GIC-LT-GFarm for LIFE „Žaliasis ūkis“ ir jo sąsajos su NEKSVP dekarbonizacijos priemonėmis.
Organizatorius: Valstybinė miškų tarnyba
Daugiau informacijos: https://amvmt.lrv.lt/lt/naujienos/kvieciame-i-seminara-dekarbonizacijos-tema/

Spalio 25 d. 17:30 val. Paskaita - diskusija „Kodėl Lietuvos bankui rūpi klimato kaita“
Sužinosite, kokias rizikas Lietuvos ekonomikai ir finansų sektoriui kelia klimato kaita ir kaip Lietuvos bankas siekia užtikrinti Lietuvos finansų sektoriaus atsparumą su klimato kaita susijusiems iššūkiams.
Organizatorius: Lietuvos bankas
Daugiau informacijos: https://www.pinigumuziejus.lt/lt/renginiai/klimato-savaite-2023-paskaita-diskusija-kodel-lietuvos-bankui-rupi-klimato-kaita

Spalio 25 d. Tarptautinis seminaras „Adaptation to Climate Change: Strategies and approaches for enhancing the quality of natural components via the use of natural processes in a long-term context“
Organizatorius: Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija

Spalio 25 d. Paskaita „Žmonių veikla ir klimato kaita – kaip įsivaizduojame rytojų“ Klaipėdoje
Organizatorius: Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakultetas

Spalio 25 d. Aplinkosauginė konferencija „Aš prieš klimato kaitą '23“ Šiauliuose
Konferencija skirta paminėti klimato kaitos savaitę bei supažindinti visuomenės narius su klimato kaitos priežastimis bei prevencijos priemonėmis, galinčiomis padėti ją mažinti.
Organizatorius: Šiaulių miesto savivaldybė
Daugiau informacijos:
https://klimatokaita.lt/aktualijos/renginiu-kalendorius/klimato-savaite-2023-aplinkosaugine-konferencija-as-pries-klimato-kaita-23/

Spalio 26 d. 13 val. Konferencija „Accelerating Climate Targets: Is Every Job Becoming a Climate Job?“
Konferencijos metu bus nagrinėjamos šios temos: klimato tikslai ir įmonių konkurencingumas: kaip klimato tikslų nustatymas padeda įgyti konkurencinį pranašumą šiuolaikiniame pasaulyje; Tvarus finansavimas ES ir CDP: ES tvaraus finansavimo reglamentai ir CDP vaidmuo; Vertės grandinių vaidmuo siekiant aplinkosaugos tikslų: sužinokite, koks svarbus vaidmuo siekiant aplinkosaugos tikslų tenka vertės grandinėms.
Organizatorius: „Ignitis grupė“, bendradarbiaudama su CDP Europe, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA)
Daugiau informacijos: https://www.ignitisgrupe.lt/en/climateconference

Spalio 26 d. Ekskursija Lietuvos jūrų muziejuje Klaipėdoje
Lietuvos jūrų muziejus kviečia į ekskursiją „Keičiuosi aš – keičiasi jūra“. Tai kelionė po Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrą.
Daugiau informacijos: https://klimatokaita.lt/aktualijos/renginiu-kalendorius/klimato-savaite-2023-ekskursija-lietuvos-juru-muziejuje/

Spalio 26 d. Konferencija „Žali ir gyvybingi miestai“ Tauragėje
Kaip savivaldybių institucijos gali imtis iniciatyvos, kurti erdves ir prisidėti prie žaliųjų sprendimų diegimo? Kokie iššūkiai laukia pasirinkus tvarios statybos kelią, kaip atrodo kelionė klimato neutralumo link ir kokią socialinę atsakomybę čia neša bendruomenės? Konferencija Tauragėje sukvies 8 pirmaujančius Lietuvos ekspertus tam, kad atsakytų į šiuos ir kitus klausimus išmaniųjų miestų, žaliosios infrastruktūros, tvarios statybos, bendruomenių įtraukimo ir kitose aktualiose srityse.
Organizatorius: Tauragės rajono savivaldybė
Daugiau informacijos: https://taurage2023.lt/renginiai/zalioji-konferencija/?fbclid=IwAR3sBwO0PH4UZq50Hc9ViMeqml1CyPlxX2Fm4hckdOhvGDPdqbHbbqB6VGY

Spalio 26 d. Aplinkosauginė „Mėlynoji vaikų konferencija“
9–15 val. aplinkosauginė „Mėlynoji vaikų konferencija“, skirta moksleiviams ir mokytojams. Vaikai – vaikams! Konferencijos tikslas – paskatinti vaikus kalbėti apie tvarumo svarbą aplinkai taip, kaip jie patys supranta, mato ir jaučia, ugdant aktyvią ir pilietišką visuomenę. Konferencijos pranešėjai – 5-7 kl. moksleiviai, pristatys savo pranešimus, vaizdo įrašus, žaidimus ir pan. klimato kaitos, tvarumo ar ekologijos temomis. Konferencijos pabaigoje vyks elektra valdomos vandens transporto priemonės - katamarano dizaino kūrimo konkursas. Laimėtojų laukia dovanos. Pranešėjų registracija vykdoma tel. (8 46) 498041 arba el.p. melnrage@biblioteka.lt. Projektą „Mėlynoji vaikų konferencija – tvarumas pagal jaunimą!“ finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.
Organizatorius: Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka
Daugiau informacijos: https://biblioteka.lt/paslaugos/konkursai-ir-projektai/melynoji-vaiku-konferencija/354

Spalio 26 d. diskusija „Klimato istorijos. Kaip įkvėpti bendruomenes?“
Online sesijos metu su Jurgiu Didžiuliu, pranešėju, muzikantu bei aktyvistu, sukūrusiu FLUX formatą išskirtiniam bendrumui sukurti ir tikrąjai bendruomenės galiai atskleisti, Europos klimato pakto ambasadoriumi, aptarsime jo požiūrį į klimato temos komunikaciją. Išgirsime, kaip jis pasitelkdamas muziką ir bendrakūrybą aktyvuoja bendruomenes. Su Domantu Tracevičiumi, „Žiedinė ekonomika“ organizacijos vadovu, sužinosime daugiau apie atsinaujinančią energetiką Lietuvoje ir energijos demokratizaciją. Svarstysime, ar energijos bendrijos yra raktas į klimato krizės švelninimą. Su Sandra Galdikaite, kūrybininke, „minkštųjų“ įgūdžių praktike ir fasilitatore, atrasime, ką reiškia patirti miestą tyrinėjant kraštovaizdį ir jo gamtą tarp betoninių daugiabučių, klausant neužrašytų pasakojimų? Kokį poveikį gamtos pažinimo renginiai daro visiems – gyvenantiems, dirbantiems ir kuriantiems mieste?
Registracija: https://forms.gle/SWCkDYLVUUwXi4y69
Organizatorius: VšĮ „Žiedinė ekonomika“
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/254051860969034/?ref=newsfeed

Spalio 27 d. 10 val. Renginys „Žalios svajonės niūrioje realybėje: kaip technologijos veikia klimatą?“
Iš pirmų lūpų išgirsite klimatologų, energetikos ir technologijų srities ekspertų pranešimus, įžvalgas ir realias patirtis apie švariųjų technologijų kovą su klimato kaitos iššūkiais. Tai galimybė giliau suprasti, kaip naujos technologijos gali paveikti klimatą ateityje ir mažinti atotrūkį tarp mūsų žaliųjų siekių ir realybės. Pranešėjai: nepriklausomas klimato kaitos tyrinėtojas, laidų vedėjas Silvestras Dikčius, VU Hidrologijos ir klimatologijos katedros dėstytojas, mokslininkas dr. Justinas Kilpys.
Organizatoriai: Saulėtekio Tech Parkas, Lietuvos švariųjų technologijų klasteris
Daugiau informacijos: https://fb.me/e/2QK2iUMz4

Spalio 23 d. Edukacija mokiniams „Priimk EKO iššūkį!“ Klaipėdoje
Edukacijos metu vaikai bus kviečiami priimti EKO iššūkį ir pasitikrinti savo žinias apie klimato kaitą ir jos padarinius. Vaikų lauks smagus protmūšis ir kūrybinės užduotys.
Skirta 2-4 kl. mokinių grupėms. Registracija tel. (846) 314 719
Organizatorius: Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka Vaikų ir jaunimo padalinys

Spalio 28 d. Savaitgalis „Prisitaikyti – nesusitaikyti“
Energetikos ir Technikos Muziejuje vyksiantis savaitgalis, skirtas pristatyti vilniečiems, ką Vilniaus miestas jau daro dėl klimato kaitos ir prisitaikymo, bei paskatinti juos pačius labiau įsitraukti. Renginyje dalyvaus Vilniaus savivaldybės institucijos - Neutralus klimatui Vilnius, Vilniaus šilumos tinklai, Vilniaus vandenys, Atnaujinkime miestą ir Vilniaus atliekų sistemos administratorius. Kiekviena jų turės savo stendus, vykdys edukacijas vaikams ir suagusiems, ves panelines diskusijas su kviestiniais svečiais, kvies į nemokamas ekskursijas po muziejų.
Organizatorius: Vilniaus miesto savivaldybė
Daugiau informacijos:
https://www.facebook.com/events/359921756608772

Spalio 27 d. Elektromobilių paroda Joniškyje
Susipažinsime su joniškiečiais, vairuojančiais elektromobilius ir taip supažindinsime Joniškio visuomenę, skleisime žinią apie tvarumą ir ekologiją.
Organizatorius: Joniškio rajono savivaldybė

Spalio 29 d. Šokio, muzikos, teatro, dailės studijų mokinių ir mokytojų integruotas. „Aš esu gamtos dalis“, skirtas klimato savaitei paminėti. Šokio spektaklis „Mėlynoji planeta – Žemė“ Klaipėdoje
Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų šokių studija „Junga“ pradėdama savo jubiliejinį 75-ąjį gyvavimo sezoną kviečia į teatralizuotą šokio spektaklį „Mėlynoji planeta-Žemė“. Tai integruoto šokio, muzikos, teatro ir dailės mokinių ir mokytojų projekto „Aš esu gamtos dalis“, skirto Klimato kaitos savaitei paminėti, renginys. Šokio spektaklyje savo kūrybines galias sujungė vaikų šokių studijos „Junga“ šokėjai, dainos studijos „Keberiokšt“ dainininkai, performansą kurs S. Dacho progimnazijos teatro klasės mokiniai. Valandos trukmės spektaklį sustiprina video projekcijos. Šokio spektaklis „Mėlynoji planeta – Žemė“ apie dvi galingas kuriančios jėgas – gamtą ir žmogų. Tačiau žmogaus troškimas valdyti ir nugalėti gamtą veda prie destrukcijos. Tai, ką gamta kūrė kelis tūkstančius metų, žmogus geba sunaikinti per kelis dešimtmečius. Norint išlikti vienintelė išeitis yra išmokti atrasti pusiausvyrą. Kartais atrodo, kad tam reikalinga aukštesnių jėgų pagalba, nežemiškų būtybių įsikišimas. O gal žmogui tiesiog užtektų sustoti, apsižvalgyti ir pajusti savo bendrystę su gamta ir pasauliu? Vizualinį įspūdį sustiprina dailės studijų mokinių darbai.
Daugiau informacijos: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/melynoji-planeta-zeme-405781/

Spalio 23–29 d. Tvarioji savaitė su Kaišiadorių atviro jaunimo centru „Mazgas“
Viktorina, ekologiškų patiekalų gamyba, filmo peržiūra ir diskusija
Spalio 27 d. Filmo apie biologinės įvairovės nykimą „Viskas bus kitaip“ peržiūra
Organizatorius: Kaišiadorių atviras Jaunimo centras „Mazgas“

Nacionalinio, tarptautinio lygmens parodos, konkursai:
XV tarptautinė aplinkosauginė fotografijų paroda „Gyvos žemės mintys“
Tai vienintelė besitęsianti iki šiolei tarptautinė aplinkosauginė fotografijų paroda Lietuvoje, Mažeikiuose rengiama 15-ajį kartą, turinti ne vienų metų tradiciją, kurioje siekiama atkreipti visos žmonijos dėmesį į mus supančios aplinkos problemas ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymą, atskleisti tai, kas darosi ne tik mūsų namuose, bet ir visame pasaulyje.
Daugiau informacijos:
https://mazeikiumuziejus.lt/naujienos/mazeikiai-ir-vel-renka-mintis/

Gamtos fotografo Žygimanto Bieliako paroda „Gyvenkime draugiškai“
Organizatorius: Biržų kultūros centras, Šukionių skyrius


INSTITUCIJŲ IR BENDRUOMENIŲ RENGINIAI

Akmenės rajono savivaldybė

Spalio 23–27 d. Klasės auklėtojų diskusija apie klimato kaitą. Filmų apie klimato kaitą žiūrėjimas. Piešinių paroda. Žaidimai, viktorina.
Organizatorius: Akmenės rajono Kruopių pagrindinė mokykla

Spalio 23–27 d. Piešinių paroda „Mano akyse sutelpa visas pasaulis“
Organizatorius: Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykla

Spalio 25 d. Viktorina „Mes gamtai - gamta mums“
Organizatorius: Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centras

Spalio 26 d. Žygis pėsčiomis „Savo kojomis einu per žemę“ pradinių, lavinamųjų ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniams
Organizatorius: Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykla

Alytaus rajono savivaldybė

Spalio 23–27 d. Mokinių nuotraukų paroda, kurioje užfiksuoti gamtiniai reiškiniai ir klimato kaitos pėdsakai gamtoje
Organizatorius: Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazija

Spalio 23–29 d. Pėsčiųjų žygis „Žygiuoti – Daugų gamtą tausoti“
VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokykla prisijungia prie Aplinkos ministerijos Klimato savaitei inicijuojamų veiklų. Penktajai klimato savaitei paminėti organizuojamas žygis „Žygiuoti – Daugų gamtą tausoti“. Pėsčiųjų žygiu siekiama skatinti žmonių sąmoningumą švelninant klimato kaitą, skatinti žmones judėti pėsčiomis, populiarinti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, didinti žmonių sąmoningumą apie klimato atšilimą, skatinti ekologišką, gamtą tausojantį laisvalaikį, o taip pat žygiuojant siekiama supažindinti su Daugų kraštovaizdžiu.
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/photo/?fbid=813067824153054&set=a.755193933273777 

Spalio 25 d. Protmūšis „Kas? Kodėl?“ apie gamtos išsaugojimą, nykstančias gyvūnų rūšis, klimato kaitą
Organizatorius: VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokykla

Spalio 25 d. Klimatologės A. Galvonaitės paskaita apie klimato kaitą Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijoje (6-12 kl. mokiniams) ir Simno gimnazijoje (6-8 kl. mokiniams).

Spalio 27 d. Akcija „Pasodinkime Simno gimnazijos sodą“
Organizatorius: Alytaus r. Simno gimnazija

Alytaus miesto savivaldybė

Spalio 27 d. Filmo „Kas buvome mes“ peržiūra su edukacija Dainavos kino teatre
Renginys skirtas Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų (gimnazijų) mokiniams ir juos lydintiems mokytojams
Organizatorius: Alytaus miesto savivaldybės administracija

Biržų rajono savivaldybė

Spalio 27 d. Protų mūšis „Žinai – gali“ 8–9 kl. mokiniams
Protų mūšio metu vyresniųjų klasių moksleiviai pasitikrins žinias klimato kaitos, jos mažinimo, tvaraus gyvenimo būdo temomis.
Organizatorius: Biržų rajono savivaldybės administracija

Druskininkų savivaldybė

Spalio 27 d. Integruota pasaulio pažinimo ir dailės pamoka „Klimato kaita ir miškas“
Organizatorius: Druskininkų savivaldybės Viečiūnų progimnazija

Joniškio rajono savivaldybė

Spalio 23–27 d. Savaitė „Klimato kaitai - NE“, kurios metu vyks filmų peržiūra, diskusijos. Piešinių, bei užrašytų minčių paroda „Aš myliu Žemę. Žemė myli mane“
Organizatorius: Žagarės specialioji mokykla

Spalio 23–25 d. Protų kova tarp Joniškio r. pagrindinės mokyklos ir Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos mokinių „Paskutinis lašas“, stendiniai pranešimai
Organizatorius: Joniškio r. pagrindinė mokykla Gataučių M. Katiliūtės skyrius 

Kauno miesto savivaldybė

Spalio 23 d. diskusija „Klimato kaita – kuo galime prisidėti?“
Progimnazijos 8-tokai savo žiniomis: kas yra klimato kaita, kaip galime prisidėti prie klimato kaitos mažinimo su 5-tokais.
Organizatorius: Kauno Petrašiūnų progimnazija

Spalio 23–27 d. Ciklas pradinių klasių mokiniams „Mažais žingsneliais per švarią žemę“
Organizatorius: Kauno Senamiesčio progimnazija

Spalio 23–27 d. Piešinių paroda „Nuo manęs priklauso rytojus“
Organizatorius: Kauno lopšelis-darželis „Pasaka“

Spalio 24–25 d. Renginys „Tvarios ateities lyderiai“ 1–12 kl. Kauno miesto ugdymo įstaigų mokiniams
Organizatorius: Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla

Spalio 26 d. Mokinys mokiniui: ką turiu žinoti ir žinau apie klimato kaitą. Aštuntų klasių moksleiviai ruošia ir supažindina penktokus su klimato kaita.
Organizatorius: Kauno Juozo Urbšio progimnazija

Spalio 26–lapkričio 11 d. Renginių ciklas „Kaminų istorijos“
Organizatorius: Kauno lopšelis-darželis „Daigelis“

Kėdainių rajono savivaldybė

Spalio 23 d. Projekto „Ekologiškos energijos gamybos įrenginiai“ pristatymas – paroda
Mokiniai, padedami fizikos, automechanikų ir suvirintojų profesijos mokytojų, gamino įrenginius, kur saulės, vėjo, vandens, šiluminės ekologiškos atsinaujinančios energijos rūšys virsta kitomis energijos rūšimis. Pristatymo metu mokiniai pasakos apie energijų virsmus, gamybos eigą ir demonstruos jų veikimą.
Organizatorius: Kėdainių profesinio rengimo centras

Spalio 23–27 d. Piešinių paroda „Ekologiška dailė“
Organizatorius: Kėdainių profesinio rengimo centras

Spalio 23–27 d. Laidos „Klausimėlis“ kūrimas klimato kaitos tema
Organizatorius: Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija

Spalio 24 d. Edukacinė išvyka į Energetikos ir technikos muziejų Vilniuje
Organizatorius: Kėdainių profesinio rengimo centras

Spalio 24 d. Edukacinis užsiėmimas K. Kaltenio dendrologiniame parke „Kaip užsiauginti medį“. Partneriai - Josvainių girininkijos darbuotojai.
Organizatorius: Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija

Spalio 26 d. Ilgalaikio integruoto mokyklinio projekto „Temperatūra – žinių ir jausmų gamtai indikatorius“ pristatymas
Organizatorius: Kėdainių profesinio rengimo centras

Klaipėdos miesto savivaldybė

Spalio 23–27 d. Kūrybinis, eksperimentinis, tyrinėjimų ir atradimų projektas „Gamtos stichijos“
Projekto tikslas – per kūrybinę, eksperimentinę, tiriamąją veiklas, sužadinti vaikų smalsumą, pažįstant orą, vėją, saulę, lietų ir per šių stichijų pažinimą atkreipti vaikų dėmesį į aplinkos saugojimo svarbą, aptarti neatsakingo žmonių elgesio pasekmes.
Organizatorius: Klaipėdos lopšelis-darželis „Dobiliukas“

Spalio 23–27 d. Renginys „Padėkime Žemei atvėsti“
Keliame iššūkį – paversk tvarumą įpročiu! Visa centro bendruomenė: mokytojai, mokiniai, administracija, atvykę tėvai kasdien pildysime plakatus, kokių klimato švelninimo veiksmų tądien ėmėsi. Visą savaitę fiksuojami atsakymus, analizuos ir visą bendruomenę kvies diskusijai – kokie įpročiai kaitina mūsų žemę ir kokie įpročiai yra tvarūs. Kalbės apie klimato kaitą ir ką mes galėtume padaryti, ką pakeisti, kad padėtume žemei atvėsti. Ką daryti, kad tvarumas taptų įpročiu.
Organizatorius: Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras

Spalio 23–27 d. Informacinių plakatų kūrimas. Viktorina ir kūrybinių darbų paroda „Žemė – mūsų namai.“ Filmų peržiūros.
Organizatorius: Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija

Spalio 23–27 d. Klimato savaitė, kurios metu bus vykdomos įvairios edukacinės veiklos – paskaitos, diskusijos, viktorinos, pamokos, parodos, filmų apie klimato kaitą peržiūros.
Organizatorius: Klaipėdos Litorinos mokykla

Spalio 24 d. Paskaita apie Klimato kaitą ir protmūšis „Kova su klimato kaita“
Organizatorius: AB „Klaipėdos energija“

Kretingos rajono savivaldybė

Spalio 24 d. Protmūšis Tarptautinei klimato kaitos dienai paminėti, skirtas I-IV klasių gimnazijos mokiniams
Organizatorius: Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija

Kupiškio rajono savivaldybė

Spalio 24 d. Protų mūšis „Mes – Žemės ateitis“ 1–8 klasių mokiniams
Organizatorius: Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija

Lazdijų rajono savivaldybė

Spalio 23–27 d. Protmūšiai „Klimato kaita“, radijo laida apie klimato kaitą, stendiniai pranešimai.
Organizatorius: Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Spalio 27 d. „Diena be popieriaus“
Organizatorius: Lazdijų mokykla–darželis „Kregždutė“

Marijampolės savivaldybė

Spalio 23–27 d. Medžių sodinimo akcija viešose erdvėse
Organizatorius: Marijampolės savivaldybės administracija

Spalio 24–27 d. diskusija 7 kl. mokiniams „Taršos įtaka klimatui“
Organizatorius: Jono Totoraičio progimnazija

Spalio 24 d. Paskaita „Klimato kaita – visų mūsų „nuopelnas“. Nuotolinė pamoka, skirta klimato kaitos problemoms aptarti. Paskaitą skaitys Vilniaus universiteto, Geomokslų instituto dėstytoja dr. Judita Liukaitytė-Kukienė.
Protmūšis „Kova su klimato kaita“ 6–10 kl.
Organizatorius: Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Spalio 24–27 d. Viktorina-varžytuvės „Klimato kaita ir mūsų pastangos“
Organizatorius: Marijampolės Sūduvos gimnazija

Spalio 25 d. Akcija „Saugokime medžius“
Organizatorius: Vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“

Spalio 26–27 d. Vaizdo klipų kūrimo sesija „Klimato kaita: kaip gyvensime toliau?“
Organizatorius: Jono Totoraičio progimnazija

Mažeikių rajono savivaldybė

Spalio 23–29 d. Tyrimas „Mažeikių aplinkosauga“
Mažeikių ne pelno siekianti organizacija „Lauko biuras“, siekdama išsamiau suprasti Mažeikių rajono gyventojų aplinkosaugines problemas ir galimus sprendimus, organizuos tyrimą, kurio metu bus apklausti miesto ir rajono gyventojai. Remiantis atlikta apklausa bus ruošiami informaciniai straipsniai apie Mažeikių aplinkosaugos temas, tiesiogiai bendradarbiaujama su verslu, nevyriausybinėmis organizacijomis ir savivaldybės įstaigomis bei įmonėmis. Straipsniai apžvelgs bendrą informaciją apie temas, bus atsakoma į aktualiausius klausimus ir dalijamasi rekomendacijomis. Klimato kaitos tematika koncentruosis į Europos žaliojo kurso politikos kryptis: Atsinaujinantys energijos šaltiniai (saulė, vėjas), Perdirbimas, Taršos mažinimas (oras, vanduo), Viešojo transporto pertvarka, Vietinio žemės ūkio plėtojimas.

Spalio 16–27 d. Fotonuotraukų interaktyvi lauko paroda „Medžiai - gamtos saugotojai“
Organizatorius: Mažeikių lopšelis-darželis „Berželis“

Spalio 22–28 d. Medelių sodinimo akcija Mažeikių rajono Račalių k.
Bendruomenės teritorijoje bus organizuojama bendruomenės visuotinė talka, naujai sodinami medžiai ir krūmai. Vyks protmūšio konkursas „Žemė - mūsų namai“.
Organizatorius: Mažeikių rajono Račališkių bendruomenė

Spalio 23–29 d. Teminė klimato kaitos savaitė „Gyvenkime tvariau“
Organizatorius: Lopšelis-darželis „Saulutė“

Spalio 23–27 d. Ciklas „Mes mylime savo Žemę“
Organizatorius: Mažeikių lopšelis-darželis „Gintarėlis“

Spalio 23–27 d. Kūrybinė laboratorija „Aš – EKO kūrėjas ir išradėjas“
Organizatorius: Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė“

Spalio 23–29 d. Ciklas „Gamta ant išnykimo ribos“
Organizatorius: Mažeikių Sodų pagrindinė mokykla

Spalio 23–27 d. Veiklos Mažeikių Senamiesčio vaikų dienos centre: diskusija ir vaikų piešinių paroda, tema „Klimato kaitos pokyčiai“. Taip pat ieškosime atsakymų į klausimą „Ką aš galiu padaryti kasdien dėl klimato kaitos mažinimo pasaulyje?“
Organizatorius: VšĮ „Via alba“

Spalio 23–27 d. Ciklas „Klimato kaitos priežastys“
Organizatorius: Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“

Spalio 23–29 d. Fotografijų paroda „Gamtos spalvos ir persipynę pasauliai“
Organizatorius: Mažeikių rajono šeimos ir vaiko gerovės centras

Palangos miesto savivaldybė

Spalio 23–27 d. integruotos pamokos „Nelik abejingas klimato kaitai“
Organizatorius: Palangos Vlado Jurgučio progimnazija

Spalio 26 d. 5–8 klasių viešojo kalbėjimo anglų kalba popietė „Global warming. Speak up!“
Koks vienintelis didžiausias būdas daryti įtaką pasaulinei klimato kaitai? Pasikalbėti su draugais, bendaamžiais, bendruomenės nariais. Išreikšdami savo susirūpinimą ir kalbėdami apie tai, siunčiame žinią, kad mums rūpi šylantis pasaulis. 5-8 klasių mokiniai skirs visą popietę pristatydami klimato kaitos problemas, priežastis ir būdus kaip keisti kritinę situaciją mūsų pasaulyje pradedant nuo savo artimiausios aplinkos. Renginyje viešai kalbės 20 mokinių (5-8 klasės). Klausytojų skaičius apie 150.
Organizatorius: Palangos Vlado Jurgučio progimnazija

Panevėžio miesto savivaldybė

Spalio 11–28 d. Integruotų geografijos ir dailės pamokų ciklas „Žemė – klimato kaitos kryžkelėje“
Organizatorius: Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazija

Spalio 23–29 d. Pamokos „Tavo 15 žingsnių klimato kaitai mažinti“, 23 d. viktorina apie visuotinį atšilimą, jo pasekmes, būdus tai mažinti.
Organizatorius: Panevėžio gamtos mokykla

Spalio 23–27 d. Plakatų paroda klimato kaitos tema, protmūšis „Pavojingi orų reiškiniai“ 7–8 kl.
Organizatorius: Mykolo Karkos pagrindinė mokykla

Spalio 23–29 d. Pradinių klasių kūrybinių darbų savaitė „Tvarus ateities miestas“
Organizatorius: Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija

Spalio 24–26 d. skrajučių „Klimatas ir aš“ rengimas ir dalijimas
Organizatorius: Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija

Spalio 24–26 d. Diskusija „Darnieji vystymosi tikslai mokykloje“ 11–12 kl. mokiniams
Organizatorius: Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija

Pasvalio rajono savivaldybė

Spalio 23–26 d. Foto-nuotraukų paroda „Maži Joniškėlio gamtos stebuklai“
Organizatorius: Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazija

Spalio 19–20 d. Paskaita ir protmūšis Klimato savaitei paminėti
1–8 kl.mokiniai dalyvaus nemokamų edukacijų ciklo Žaliasis raštingumas 2023 veiklose, atliks kūrybinius darbus. Filmo apie klimato kaitą peržiūra.
Organizatorius: Pasvalio Svalios progimnazija

Spalio 23–27 d. Iniciatyva „Aš myliu Žemę, nes Žemė myli mane“
Darnaus judumo skatinimas darželio bendruomenėje, gudobelių alėjos sodinimas.
Organizatorius: Pasvalio lopšelis-darželis „Eglutė“

Spalio 23–29 d. Judumo iššūkis Joniškėlio bendruomenei „Pasodink virtualų medį“. Virtualaus žemėlapio sudarymas.
Gimnazijos, Joniškėlio miesto ir seniūnijų bendruomenės nariai dalyvaus judumo iššūkyje ir savo nueitus žingsnius pavers virtualiais medžiais. Bus sudarytas žemėlapis, kuriame pažymėsime kiek virtualių medžių pasodino gimnazijos, miesto ir seniūnijų bendruomenių nariai. Rezultatai bus patalpinti gimnazijos ir Joniškėlio svetainėse.
Organizatorius: Joniškėlio Gabrielės Petkevičiatės Bitės gimnazija

Spalio 26 d. Edukacijos „Klimato kaita: kaip aš galiu padėti?“
Organizatorius: Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimnazija

Plungės rajono savivaldybė

Spalio 23–29 d. Tęstinis projektas „Sodinu 2023“ (bendradarbiaujant su VĮ VMU Telšių RP Mostaičių girininkija)
Organizatorius: Plungės lopšelis-darželis „Rūtelė“

Spalio 23–27 d. Teminės veiklos klimato kaitos savaitei paminėti
Organizatorius: Plungės lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“

Prienų rajono savivaldybė

Spalio 26–27 d. Paroda „Saugi gamta, saugus – aš“
Priešmokyklinukų ir 1–4 kl. mokinių piešinių paroda, mokyklos fojė. 5–12 kl. mokinių skaitmeninių nuotraukų paroda, mokyklos facebook paskyroje.
Organizatorius: Prienų r. Stakliškių gimnazija

Radviliškio rajono savivaldybė

Spalio 23–29 d. teminė klimato savaitė: paroda „Saugome Žemę“, iniciatyva „Į darželį – be automobilio“
Organizatorius: Radviliškio lopšelis-darželis „Kregždutė“

Spalio 23–27 d. Klimato savaitė, kurios metu bus vykdomos edukacinės veiklos: filmų „Joana už ateitį“, „Meškos problema“ peržiūra ir aptarimas, knygų apie klimatą paroda bibliotekoje, fotografijų apie gamtą paroda
Organizatorius: Radviliškio r. Sidabravo gimnazija

Spalio 23–27 d. Teminė savaitė, kurios metu organizuojamos veiklos ir užduotys, skatinančios atkreipti dėmesį į klimato kaitą
Organizatorius: Radviliškio rajono Alksniupių pagrindinė mokykla

Šiaulių miesto savivaldybė

Spalio 23–27 d. teminė savaitė „Klimato kaita VAIKO akimis“
Renginio metu mokiniai pristatys vieni kitiems jų akims svarbiausias klimato kaitos problemas, sprendimo būdus. Apibendrinant bus organizuojama interaktyvi viktorina progimnazijos bendruomenei.
Organizatorius: Šiaulių Dainų progimnazija

Spalio 23–27 d. Anglų k. pamokos 7–8 klasėms „The Bad Future. The Better Future. What is your choice?“
Organizatorius: Šiaulių „Rasos“ progimnazija

Spalio 23–balandžio 30 d. ciklas „Gamtos dovanos – gamtai išsaugoti“
Organizatorius: Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centras

Spalio 23–27 d. Kūrybinės ir edukacinės veiklos vaikams apie klimato kaitą „Aš noriu padėti Žemei“
Organizatorius: Šiaulių lopšelis-darželis „Kregždutė“

Šilutės rajono savivaldybė

Spalio 23 d. Filmuko peržiūra kartu su priešmokyklinio amžiaus ugdytiniais
Organizatorius: Šilutės lopšelis-darželis „Žibutė“

Spalio 23–27 d. Piešinių paroda „Aš saugau Žemę“
Organizatorius: Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Spalio 23–27 d. Knygų paroda „Kaip mums išsaugoti Žemę?“
Organizatorius: Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Spalio 23–27 d. Akcija „Padovanok perskaitytą knygą – prisidėk prie miškų išsaugojimo“
Organizatorius: Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Spalio 24 d. Filmuko peržiūra kartu su priešmokyklinio amžiaus ugdytiniais
Organizatorius: Šilutės lopšelis-darželis „Pušelė“

Spalio 24 d. Protmūšis „Klimato kaita ir mes“
Organizatorius: Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Spalio 24 d. Klimato kaitos moliūgai: mokiniai ant moliūgų pieš klimato kaitos ženklus
Organizatorius: Šilutės Pamario progimnazija

Spalio 25 d. Filmo peržiūra „Meškos problema“
Organizatorius: Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Širvintų rajono savivaldybė

Spalio 23–25 d. diskusijos „Kokį poveikį žmonėms daro klimato kaita? Ar galima išspręsti šią problemą?“
Renginio metu pristatomas vienas iš darnaus vystymosi tikslų – sušvelninti klimato kaitos poveikį. Kalbama, kokio tikslo siekiame, kodėl, kas nutiks, jei nesiimsime veiksmų, ar pakankamai investuojame į kovą su klimato kaita.
Organizatorius: Širvintų „Atžalyno“ progimnazija

Spalio 23–27 d. Plakatų paroda „Kaip mums išsaugoti žemę?“
Organizatorius: Širvintų lopšelis-darželis „Boružėlė“

Švenčionių rajono savivaldybė

Spalio 27 d. Animacinis filmas vaikams „Šiukšliai“
1–2 klasės mokiniams 10.00 val.
3–4 klasės mokiniams 12.00 val.
Daugiau informacijos: https://svencionys.lt/events/animacinis-filmas-vaikams-siuksliai/
Organizatorius: Švenčionėlių miesto kultūros centras

Telšių rajono savivaldybė

Spalio 23–27 d. Klimato savaitės projektas „Žaliasis žemės gelbėtojas - medis“:
23 d. Edukacinė veikla „Kodėl turime saugoti medžius?“
24 d. Praktinis/edukacinis užsiėmimas „Sodinu medelį - saugau darželį“;
25 d. Kūrybinės dirbtuvės „Medžio dovanų karoliai“;
26 d. Žygis „Pėsčiomis tarp Germanto ir Ilgio“;
27 d. Fotografijų projektas „Po seniausiu darželio medžiu“ (kviečiamos dalyvauti ir siųsti fotografijas visos Telšių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos).
Organizatorius: Telšių lopšelis-darželis „Žemaitukas"

Trakų rajono savivaldybė

Spalio 27 d. Konferencija mokytojams „Klimato kaita mūsų aplinkoje ir kaip ją pritaikyti mokymo procese“. „Kita forma“ kartu su Trakų raj. savivaldybe organizuos konferenciją Trakų raj. ugdymo įstaigų 112 klasių pedagogams, kurios tikslas – supažindinti dalyvius su tvarios aplinkos principų esme, svarba bei taikymu ugdymo procese bei kasdieniame gyvenime galimybėmis.
Organizatorius: Trakų rajono savivaldybės administracija

Utenos rajono savivaldybė

Spalio 25 d. Renginys „Nuo pertekliaus iki tvarumo – ką rengsimė rytoj?“
Klimato kaitos savaitei paminėti Europe Direct Utenos centro ir Visuomeninės organizacijos „Išsaugokim žemę“ iniciatyva Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje (Maironio g. 12, Utena) šių metų spalio 25 d. 17.30 val. vyks renginys „Nuo pertekliaus iki tvarumo – ką rengsimės rytoj”, kuriame dalyvaus VšĮ „Žaliosios politikos instituto“ direktorė projektinei ir tarptautinei veiklai Ieva Budraitė, AB „Utenos trikotažas“ sertifikavimo vadovė Jurgita Stankūnienė, mados dizainerė Ugnė Karvelytė. Renginio moderatorė – Kazimiero Simonavičiaus universiteto Komunikacijos ir informacinių išteklių vadovė Toma Jakutytė.
Organizatoriai: Visuomeninė organizacija „Išsaugokime žemę“, Europe Direct Utenos centras, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, renginio partneriai – Utenos rajono savivaldybės administracija.

Spalio 25 d. Filmo apie šiltnamio efektą peržiūra (apie 15 min). Kahoot viktorina IIg. klasės mokiniams.
Organizatorius: Utenos r. Užpalių gimnazija

Vilniaus miesto savivaldybė

Spalio 23 d. Paskaita „Kaip mes galime prisidėti prie klimato kaitos padarinių mažinimo?“
Paskaita Pradinio ugdymo pedagogikos studijų programos studentams „Apie klimato kaitą“, kurios metu studentai rengs diskusiją apie klimato kaitos priežastis bei pasekmės, generuos idėjas, kaip sumažinti žmonių veiklos padarinius, darančius didžiausią įtaką šiltnamio efektą sukeliančių dujų išsiskyrimui. Paskaitos metu kursime vėjo jėgaines, verčiančias kinetinę vėjo energiją į elektros energiją.
Organizatorius: Vilniaus kolegija

Spalio 24 d. Dirbtuvės moksleiviams „Kaip galime sumažinti neigiamą poveikį klimatui?“
Organizatorius: Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultetas

Spalio 25 d. Atvira pamoka „Kiek elektromobiliai ir hibridai prisideda prie klimato išsaugojimo?“
Organizatorius: Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla

Spalio 26 d. Paskaita „Just Transition in Europe – Support, Projects and Common Issues“. Lektorius Šarūnas Bruzgė, Europos investicijų banko ekonomistas.
Organizatorius: Vilniaus kolegija

Spalio 26 d. Seminaras būsimiems automechanikams „Atsakingas automobilių servisas“ apie aplinkosauginius reikalavimus servisuose ir dirbtuvėse.
Europos Sąjungoje transporto sektorius suvartoja net trečdalį visos galutinės energijos, o automobilistams tenka daugiau kaip 70 proc. to kiekio. Siekiant prisidėti prie klimato apsaugos tikslų įgyvendinimo Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla kartu su Autogamintojų ir importuotojų asociacijos (AGIA) atstovais moksleiviams pristatys augančius reikalavimus aplinkosaugai bei dėl to atsirandančius profesinius iššūkius. Profesinio mokymo atstovai supažindins su gaminamų automobilių inžineriniais ir technologiniais sprendimais, kurie jų eksploatavimo metu tiesiogiai prisideda prie klimato taršos mažinimo ir atsparumo didinimo. Būsimi autoserviso darbuotojai susipažins su gamintojo atsakomybės principu, sužinos, kokie reikalavimai atsiras naujai steigiamiems autoservisams bei kokios asmenų, užsiimančių transporto priemonių remontu bei priežiūra teisės, pareigos ir atsakomybės.
Organizatorius: Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla

Spalio 27 d. Paskaita – diskusija „Klimato kaita ir organizacijų tvarumas“ skirta Vilniaus kolegijos bendruomenei, kviečiama diskutuoti apie klimato kaitą, pagrindinius oro taršos šaltinius bei organizacijų tvarumą.
Organizatorius: Vlniaus kolegija, Verslo vadybos fakultetas

Spalio 23–27 d. Edukacinė-pažintinė aplinksoauginion švietimo akcija „Ekonykštuko nuotykiai“
Antrus metus organizuojama iniciatyva, edukacijos vaikams, vaizdo klipo fimavimas, patiriminės veiklos lauke, viktorina su socialiniais partneriais.
Organizatorius: lopšelis-darželis „Coliukė“

Visagino miesto savivaldybė

Spalio 23–27 d. Teminė savaitė apie klimato kaitą. Diskusijos su mokiniai bei kūrybinės dirbtuvės tema „Žemės ateitis – tavo ateitis“
Organizatorius: Visagino „Gerosios vilties“ progimnazija

Spalio 24–27 d. Diskusija su ugdytiniais „Klimato kaita ir mūsų ateitis“, išvyka į mišką „Gėrimės gražia gamta ir kvėpuoju švariu oru“
Organizatorius: Visagino vaikų lopšelis darželis „Auksinis raktelis“


Klimato savaitės renginių tinklelis nuolat pildomas.