Klimato savaitė 2022

Lietuva, renginiai visoje šalyje Rodyti žemėlapyje

Aplinkos ministerija spalio 24-30 d. jau ketvirtus metus rengia Klimato savaitę, kuria siekiama atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus. Džiaugiamės, jog kasmet įsitraukia vis daugiau įvairių įstaigų, institucijų, įmonių, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, todėl vėl kviečiame visus norinčius aktyviai dalyvauti dialoge apie klimato kaitos iššūkius ir patiems siūlyti Klimato savaitės renginių idėjas bei iniciatyvas.  

Šiais metais Klimato savaitę planuoja paminėti daugiau nei 90 įstaigų, institucijų, įmonių, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių iš 32 Lietuvos savivaldybių, aktyviausios - Klaipėdos, Vilniaus ir Panevėžio miestų savivaldybės. 

Kviečiame aktyviai dalyvauti, diskutuoti, dalintis ir sekti informaciją apie renginius Aplinkos ministerijos Facebook paskyroje, taip pat portale klimatokaita.lt.

 

ATVIRI VISUOMENEI RENGINIAI 

Spalio 24 d. NACIONALINĖ KLIMATO KAITOS KONFERENCIJA „KLIMATO KAITA IR MIESTAI. AR ŽYDINČIOS PIEVOS PADĖS SKĘSTANČIOMS GATVĖMS?“. Konferencijoje sužinosite įdomių faktų apie klimato kaitos įtaką miestams, išgirsite, kaip ateityje keisis Lietuvos klimatas ir kokios priemonės padės prisitaikyti. Savivaldybėms pasiūlysime naudingus įrankius, projektus ir paramos galimybes, kurie padės įgyvendinti klimatui neutralios gyvensenos principus, sumažinti neigiamą klimato kaitos poveikį. Pranešimus skaitys ir įžvalgomis dalinsis Europos Komisijos, Europos Aplinkos Agentūros, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), Vilniaus universiteto atstovai. Svečiai dalinsis žiniomis, patirtimi ir gerąja praktika vietos, regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu. Kviečiame dalyvauti savivaldybių, mokslo ir tyrimų institucijų atstovus, socialinius partnerius, visus besidominčius šia aktualia tema.
Vieta: „Radisson BLU“ viešbučio konferencijų centras (Konstitucijos prospektas 20, Vilnius)
Registracija: https://forms.office.com/r/M6dtxKmFtt
Organizatorius: Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/803882254015096

Spalio 24 d. Renginys Žalioji mugė‘22“, kurios metu tiekėjai turės galimybę pristatyti savo tvarų produktą ar paslaugą, bei prisidėti prie žaliųjų, inovatyvių pirkimų plėtros mūsų šalyje.
Organizatorius: Viešųjų pirkimų tarnyba
Vieta: Vilniaus miesto Rotušėje, Didžioji g. 31 Vilnius
Daugiau informacijos apie renginį: https://vpt.lrv.lt/lt/naujienos/prasidejo-zaliosios-muges-2022-sveciu-registracija-kvieciame-pirkimu-vykdytojus 

Spalio 28-30 d. Hakatonas „Green Life Hack: Mobility“, kurio tikslas – ieškoti inovatyvių sprendimų, susijusių su darniu judumu ir multimodalumu miestuose, judumo sistemos prieinamumo gerinimu ir visuomenės keliavimo įpročių keitimu.
Organizatorius: Tech Zity
Vieta: Vilnius Tech Park (Antakalnio g. 17, Vilnius)
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/553344106503303

Spalio 24-26 d. Nemokami kino filmų seansai Gargždų gyventojams kino teatre „Minija“. 3 nemokami kino filmų seansai gyventojams aplinkosaugos temomis, susijusiomis su klimato kaita: spalio 24 d. - animacinis filmas vaikams „Šiukšliai“; spalio 25 d. - drama apie biologinės įvairovės nykimą „Viskas bus kitaip“; spalio 26 d. - dokumentinis filmas apie žmogaus veiklos įtaką planetos raidai „Antropocenas“.
Organizatorius: Klaipėdos rajono savivaldybės administracija
Norint filmus žiūrėti nemokamai, reikalinga registracija: https://www.klaipedos-r.lt/index.php?1949945551

Spalio 25 d. Edukacija vaikams „Aš - EKOdalis“. Edukacijos metu su vaikais analizuojamos klimato kaitos problemos, diskutuojama apie vartojimą, kaip turėtume elgtis, kad padėtume ateities klimatui. Edukacija skirta klimato savaitei paminėti
Organizatorius: Kaišiadorių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Būtina išankstinė registracija el. paštu projektai@kaisiadoriuvb.lt, tel. (8 346) 51 145

Spalio 25 d. Vieša paskaita - diskusija „Klimato kaita - priežastys ir perspektyvos“. Renginys skirtas Aplinkos ministerijos rengiamai ketvirtajai klimato savaitei, kuria siekiama atkreipti studentų, mokslo žmonių, visuomenės dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus.
Organizatorius: Klaipėdos valstybinė kolegija
Vieta ir laikas: Bijūnų g. 10, 141 a., 10 val.
Daugiau informacijos Klaipėdos valstybinės kolegijos socialiniuose tinkluose

Spalio 26 d. Ekskursija po Lietuvos hidrometeorologijos tarnybą, kurios metu bus parodyta ir detaliau papasakota apie sinoptikų darbą ir naudojamus žemėlapius, meteorologinį radarą, apie aviacinę meteorologiją bei klimatologų darbą. Taip pat bus parodytas superkompiuteris ir pademonstruotas vėjo tunelio veikimas.
Organizatorius: Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Vieta: Oršos g. 8, Vilnius
Norint sudalyvauti ekskursijoje rašyti gytis.valaika@meteo.lt 

Spalio 26 d. Ekskursija po Kauno meteorologijos stotį, kurios metu dalyviams bus aprodyti šiuolaikiniai ir praeityje naudoti matavimų prietaisai, papasakota kur keliauja visi duomenys, meteorologijos stoties istorija. Esant galimybei ir gavus specialų leidimą, bus paleistas radiozondas.
Organizatorius: Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Vieta: Rapsų g. 5, Noreikiškių k., Ringaudų sen., Kauno r. sav.
Norint sudalyvauti ekskursijoje rašyti andrius.laurynaitis@meteo.lt

Spalio 26 d. Renginys „Tvarus transportas“ skirtas žaliojo transporto kurso įgyvendinimui
Organizatorius: Klaipėdos valstybinė kolegija
Vieta: Klaipėdos valstybinė kolegija, Technologijų fakultetas 141 a., Bijūnų g. 10, Klaipėda
Daugiau informacijos – Klaipėdos valstybinės kolegijos socialiniuose tinkluose

Spalio 26 d. Klimato kaitos tema vykdomos paskaitos:
12.00-13.30 val. paskaita Pedagogikos katedros studentams - "Tvarumo mokymai"
13.40-15.10 val. Globalizacijos paskaitos studentams ir visiems kitiems - "Klimato muziejus - viena didžiausių ekologinių iniciatyvų Lietuvoje".
Organizatorius: Klaipėdos valstybinė kolegija, Asociacija "Aktyvus jaunimas"
Vieta: Jaunystės g.1 , 216 auditorija
Daugiau informacijos - Klaipėdos valstybinės kolegijos socialiniuose tinkluose

Spalio 27 d. How to Start the Evolution: Why Don’t We Act Although We Know Everything About the Climate Crisis?
Organizatorius: ROCKIT Vilnius
Daugiau informacijos: nuoroda į renginį

Spalio 27 d. Festivalio „Nepatogus kinas“ filmas visai šeimai „Šiaurinė srovė“. Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ metu transliuojamas virtualus kino seansas visai šeimai „Šiaurinė srovė“. Filmą pristatys „Žaliasis taškas“ atstovai. Filmas už gamtą, skirtas Klimato savaitei paminėti.
Organizatorius: Kaišiadorių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vieta: Kaišiadorių jaunimo centras „Mazgas“, Gedimino g. 55, Kaišiadorys

Spalio 28 d. Protmūšis „Matyti MĖLYNAI – veikti ŽALIAI“ skirtas Baltijos jūros regiono žalos aktualizavimui
Organizatorius: Lietuvos jūrų muziejus
Vieta: Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras, Smiltynės g. 2, Klaipėda 

Spalio 24-30 d. Popietės bibliotekoje „Klimato kaita ir gėlas vanduo“, diskusija-paskaita apie klimato kaitos padarinius, gamtos išteklių išsaugojimą, atsakingą žmogaus veiklą.
Organizatorius: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vieta: ARSVB Miroslavo filialas, Vienuolyno g. 16, Miroslavas, Alytaus r. 

Spalio 25 d. Vebinaras „Žaliųjų klimato investicijų tendencijos pasaulyje: ką daryti lūžiui pasiekti?“ 
Organizatorius: Club Climate Alfa

Spalio 26 d. Filmo „Viskas bus kitaip“ peržiūra ir diskusija su šalies klimatologais
Organizatorius: Lietuvos gamtos fondas

Spalio 28 d. Alytaus miesto savivaldybės gimnazijų mokiniai 10.30 val. bus pakviesti į Dainavos kino teatrą peržiūrėti filmą (futuristinę pasaką) „Viskas bus kitaip“. Filme iškeliama neatidėliotina mūsų dienų problema – biologinės įvairovės nykimas. Po filmo peržiūros vyks edukacinis užsiėmimas-diskusija su edukatoriumi.
Organizatorius: Alytaus miesto savivaldybės administracija
Vieta: Sporto g. 2, Alytus

Parodos, konkursai, akcijos:

Spalio 24-30 d. Spaudinių ir nuotraukų paroda ,,Klimato kaitos padariniai ir sprendimo būdai” skirta klimato kaitos problematikai paminėti
Organizatorius: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vieta: ARSVB Nemunaičio filialas, Vytauto g. 44, Nemunaitis, Nemunaičio sen., Alytaus r. 

Spalio 24-30 d. Foto-nuotraukų paroda ,,Maži gamtos stebuklai“
Organizatorius: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vieta: Vytauto g. 20, Ūdrija, Krokialaukio sen., Alytaus r. 

Spalio 24-30 d. Nuotraukų paroda ir konkursas „Klimato kaita“, kurio metu bendruomenės nariai kviečiami fotografuoti daiktus, reiškinius, kompozicijas, kurie perteiktų mintis apie klimato kaitą.
Organizatorius: Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija
Vieta: Kniaudiškių g. 67, Panevėžys

Spalio 24-30 d. Knygų paroda - „Kaip mums išsaugoti Žemę“, kuria siekiama paskatinti skaityti literatūrą apie klimato kaitą, susimąstyti, kaip kiekvienas žmogus gali prisidėti prie klimato kaitos padarinių mažinimo
Organizatorius: Kaišiadorių rajono savivaldybės viešoji biblioteka 

Spalio 24-30 d. Piešinių konkursas tema „Mūsų žemės ateitis“, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį aktualiausius klimato kaitos bei gamtos išsaugojimo klausimus
Organizatorius: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vieta: ARSVB Krokialaukio filialas, Žuvinto g. 41, Krokialaukis, Krokialaukio sen., Alytaus r. 

Spalio 24-30 d. Akcija – Respublikinis projektas „Padovanok perskaitytą knygą - prisidėk prie Sengirės išsaugojimo“ kurioje kviečiama dalyvauti ir atviroji visuomenė
Organizatorius: Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas" Vieta: Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“ ir kitos įstaigos

Spalio 28-30 d. Piešinių konkursas „Mano delnuos – visas pasaulis“, kurio siekis yra atkreipti visuomenės į klimato kaitą, į išteklių tausojimą, gamtos išsaugojimo problematiką.
Organizatorius: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ūdrijos filialas
Vieta: ARSVB Ūdrijos filialas, Vytauto g. 20, Ūdrija, Krokialaukio sen., Alytaus r. 


ILGALAIKIAI PROJEKTAI VISUOMENEI 

Nemokamai viešuoju transportu gyventojus veža: 

  • Kelmės rajono savivaldybė; 
  • Lazdijų rajono savivaldybė; 
  • Molėtų rajono savivaldybė; 
  • Raseinių rajono savivaldybė; 
  • Šilutės rajono savivaldybė;
  • Tauragės rajono savivaldybė. 

RENGINIAI INSTITUCIJŲ VIDUJE 

Alytaus miesto savivaldybė
Spalio 24-28 d. Tyrinėjimų savaitė „Oras, saulė, vanduo“, skirta atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemas ir ugdyti atsakingą mokinių požiūrį į vartojimo įpročius.
Organizatorius: Alytaus lopšelis-darželis „Volungėlė“  

Biržų rajono savivaldybė
Spalio 29 d. Medelių sodinimo akcija Biržų miesto viešosiose erdvėse, siekiant prisidėti prie klimato kaitos mažinimo ir miesto žaliojo rūbo atnaujinimo.
Organizatorius: Biržų Rotary klubas

Spalio 21 d. Biržų rajono savivaldybė taip pat organizuoja Jaunimo metų ąžuolo sodinimo akciją, kurios metu bus sodinami medeliai, išdaiginti iš Stelmužės ąžuolo gilių.

Druskininkų rajono savivaldybė
Spalio 24 d. Diskusija aplinkosaugos tema su gimnazijos mokiniais
Organizatorius: Druskininkų „Ryto“ gimnazija 

Spalio 26 d. Diskusija tema "Klimato kaita", video medžiagos peržiūra ir meninės dirbtuvės Klimato savaitei paminėti.

Organizatorius: Druskininkų lopšelis-darželis „Žibutė“

 

Jonavos rajono savivaldybė 
Spalio 24-30 d. Klimato savaitė mokykloje, kurios metu bus vykdomos įvairios edukacinės veiklos - paskaitos, diskusijos, debatai, protmūšiai, pamokos, filmų apie klimato kaitą peržiūros.
Organizatorius: Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija

Joniškio rajono savivaldybė
Spalio 17-28 d. Dvi teminės savaitės „Žaliuoju takeliu“, kurių metu vyks edukaciniai renginiai klimato kaitos tema grupėse, žygiai pėsčiomis, žaislų iš antrinių žaliavų gaminimas
Organizatorius: Joniškio vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“ 

Spalio 25 d. Pamoka apie klimato kaitą „Klimato kaita. Kaip gyvensime toliau?“, skirta atskleisti klimato kaitos poveikį skirtingiems pasaulio regionams.
Organizatorius: Žagarės specialioji mokykla 

Spalio 28 d. Filmo peržiūra skirta supažindinimui su klimato kaitos priežastimis ir poveikiu žmonėms.
Organizatorius: Žagarės specialioji mokykla

Kėdainių rajono savivaldybė
Spalio 24-28 d. Teminė savaitė, skirta klimato kaitos problemai spręsti, mini-spektakliukas „Dovana Žemei“, eko dirbtuvės, tiriamasis darbas „Vanduo“, vyks protmūšis.
Organizatorius: Kėdainių Atžalyno gimnazija 

Spalio 24-28 d. Klimato savaitė darželyje, kurios metu vyks spektaklis, kūrybinės eko dirbtuvės, eko valandėlė, viktorina.
Organizatorius: Kėdainių lopšelis-darželis "Puriena" 

Spalio 25 d. Iniciatyva „Mums rūpi Žemė“, kurios metu atliekama tiriamoji veikla „Kaip tirpsta ledynai“, koliažo „Pokyčiai žemėje“ kūrimas, filmo „Tarp mūsų“ kūrimas.
Organizatorius: Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija

Klaipėdos miesto savivaldybė 
Spalio 24-28 d. Teminė veiklos savaitė „Kas įtakoja klimato atšilimą“.
Organizatorius: Klaipėdos lopšelis-darželis „Žiogelis 

Spalio 24-28 d. Pažintinė-kūrybinė klimato savaitė „Aš prie jūros gyvenu“ siekiant atkreipti dėmesį į aplinkos, jūrų ir vandenynų saugojimo svarbą, aptarti neatsakingo žmonių elgesio pasekmes
Organizatorius: Klaipėdos lopšelis-darželis „Dobiliukas“ 

Spalio 24-28 d. Teminė veikla klimato kaitos tema, pokalbiai apie klimato kaitą, išvyka į jūrų muziejų, plakato kūrimas
Organizatorius: Klaipėdos lopšelis - darželis „Nykštukas“ 

Spalio 24-28 d. Edukacinių filmų, skatinančių tausoti gamtą ir jos išteklius, peržiūra ir aptarimas.
Organizatorius: Klaipėdos lopšelis-darželis „Aitvarėlis“ 

Spalio 24-30 d. Kūrybinės dirbtuvės-projektas „Žemė – mūsų namai
Organizatoius: Klaipėdos lopšelis-darželis „Vyturėlis“ 

Spalio 24-30 d. Edukacinė veikla, kurios metu vyks diskusijos su vaikais apie klimato kaitą, vyks mokomosios vaizdo medžiagos „Aplinkos poveikis žmogaus sveikatai“ žiūrėjimas bei piešinių, kūrybinių darbelių iš antrinių žaliavų paroda „Mano delnuose - Žemės ateitis“.
Organizatorius: Klaipėdos lopšelis-darželis „Inkarėlis“ 

Spalio 24-30 d. Teminė klimato savaitė, kurios metu vyks diskusijos su vaikais, kūrybinės dirbtuvės bei vaikų darbelių paroda.
Organizatorius: Klaipėdos lopšelis-darželis „Traukinukas“ 

Spalio 24-31 d. Foto konkursas „Darnaus vystymosi link“
Organizatorius: Klaipėdos valstybinė kolegija 

Spalio 24-31 d. Kūrybinių darbų paroda „Mažomis pėdutėmis per švarią Žemę“, eksponojama darželio koridoriuose
Organizatorius: Klaipėdos lopšelis-darželis „Žilvitis“ 

Spalio 25-26 d. Plakatų kūrimo iniciatyva „Klimato kaita ir žemė“
Organizatorius: Klaipėdos Litorinos mokykla  

Spalio 25-28 d. Klimato savaitė mokykloje, kurios metu vyks piešinių paroda, viktorina 6-8 kl. mokiniams bei filmų peržiūra.
Organizatorius: Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija 

Spalio 26 d. Paskaita apie Klimato kaitą ir protmūšis „Kova su klimato kaita“
Organizatorius: AB „Klaipėdos energija“

Spalio 26 d. Mokinių organizuojama pažintinė konferencija „Anglies paslaptis“ apie anglį ir jos dujų junginius bei jų vaidmenį ir poveikį aplinkai.
Organizatorius: Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazija

Spalio 26 d. KU prof. dr. Loretos Kelpšaitės - Rimkienės paskaita „Klimato kaita ir Baltijos jūra“ bei KU lektorės Rasos Majauskienės paskaita ,,Alternatyvūs degalai“.
Organizatorius: Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija

Spalio 24-28 d. Socialinės reklamos „Sek pavyzdžiu“ kūrimas ir pristatymas gimnazijos bendruomenei.
Organizatorius: Klaipėdos „Verdenės“ progimnazija

Kretingos rajono savivaldybė 
Spalio 24-30 d. Kūrybinių darbų paroda „Žemė – mūsų namai
Organizatorius: Kretingos Marijono Daujoto progimnazija 

Mažeikių rajono savivaldybė 
Spalio 24-30 d. Edukacinės veiklos apie klimato kaitą „Saugokim žemę!“
Organizatorius: Mažeikių lopšelis - darželis „Saulutė“ 

Pakruojo rajono savivaldybė
Spalio 25 d. Viktorina „Klimato kaita žmonių rankose“ (devintokai ruošia klausimus, aštuntokai dalyvauja)
Organizatorius: Linkuvos gimnazija

Panevėžio miesto savivaldybė
Spalio 24 d. 1 klasių mokinių viktorina „Iš kur viskas atsiranda, o kur dingsta?”
Organizatorius: Vytauto Žemkalnio gimnazija 

Spalio 24-28 d. Iniciatyva „Į darželį be automobilio!“
Organizatorius: VŠĮ „Debesų kiemas“ 

Spalio 24-28 d. Edukacinė veikla, kurios metu vaikai gamins plakatus, paroda „Mums rūpi Žemės ateitis“
Organizatorius: Lopšelis-darželis „Pasaka" 

Spalio 24-28 d. Pamokos „Tavo 15 žingsnių klimato kaitai mažinti" Klimato kaitos savaitei paminėti
Organizatorius: Panevėžio gamtos mokykla 

Spalio 24-28 d. Piešinių paroda „Aš ir mano tėvelių automobilis”, 2 klasių mokinių piešinių paroda „Laimė ir augalai“, 4a kl. mokinių piešinių paroda „Aš myliu Žemę! Žemė myli mane!“
Organizatorius: Vytauto Žemkalnio gimnazija 

Spalio 24-30 d. Teminė savaitė, kurios metu vykdoma paroda „Antras gyvenimas“, diena be popieriaus, nupieštų bei užrašytų minčių „Kaip aš galiu padėti išsaugoti Žemę“ paroda
Organizatorius: Panevėžio lopšelis - darželis „Draugystė“ 

Spalio 24-30 d. Renginys „Mums rūpi klimato kaita“, kurio metu mokiniai kurs komiksus, norėdami atkreipti dėmesį į aktualius klimato kaitos klausimus
Organizatorius: Smilgių gimnazija 

Spalio 26 d. Lietuvos kino studijos dokumentinio filmo „Sengirė“ peržiūra ir 3 klasių mokinių diskusija „Kodėl reikia išsaugoti sengires“.
Organizatorius: Vytauto Žemkalnio gimnazija 

Spalio 26 d. Skrajučių apie klimato kaitą dalinimas, viktorina apie klimato kaitos iššūkius ir veiksmus, kurie gali sušvelninti padarinius.
Organizatorius: Panevėžio gamtos mokykla 

Spalio 28 d. Edukacinė veikla, kurios metu vyks filmų peržiūra, mokslininko, „Skruzdžių įtaka klimato kaitai“ stendo bei spektaklio „Baltoji skruzdėlytė“ kūrimas.
Organizatorius: Vytauto Žemkalnio gimnazija

Pasvalio rajono savivaldybė
Spalio 24 d. Klasės valandėlės metu vyks filmo apie klimato kaitą peržiūra, aptarimas, diskusijos. Klimato kaitos tematika vyks testai, kūrybinės dirbtuvės ir darbų parodos. Organizuojamas protmūšis „Klimato atšilimas“.
Organizatorius: Pasvalio Svalios progimnazija

Plungės rajono savivaldybė
Spalio 24-28 d. Informatyvių filmukų apie klimato kaitą žiūrėjimas ir aptarimas su vaikais
Organizatorius: Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazija 

Spalio 26 d. Edukacinė veikla bei dirbtuvės, kurios metu mokiniais bandys vizualizuoti, kaip klimato kaita gali pakeisti aplinką.
Organizatorius: Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazija

Radviliškio rajono savivaldybė
Spalio 24-30 d. Edukacinės veiklos, diskusijos ir praktinės užduotys teminėje savaitėje „Klimato kaitai – Ne“
Organizatorius: Alksniupių pagrindinė mokykla

Raseinių rajono savivaldybė
Spalio 24-28 d. Teminė savaitė, kurios metu organizuojamos veiklos ir užduotys, skatinančios atkreipti dėmesį į medžių įtaką klimato kaitai. 
Organizatorius: Raseinių Šaltinio progimnazija 

Spalio 28 d. 3kl. viktorina „Tausojam 2022“
Organizatorius: Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazija 

Šalčininkų rajono savivaldybė 
Spalio 29 d. Edukacinis žygis „Įkvėpk gamtos kvapą“
Organizatorius: Šalčininkų rajono savivaldybė
Daugiau informacijos: https://salcininkai.lt/ 

Šiaulių rajono savivaldybė
Spalio 24-28 d. Teminė savaitė apie klimato kaitą, kurios metu bus vykdoma ugdomoji veikla pagal projektą „Tvariai naudoju - gamtą tausoju“.
Organizatorius: Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Žiedelis“ 

Šilalės rajono savivaldybė
Spalio 27 d. Ekskursija Enefit verslo klientams Enefit Green priklausančiame vėjo parke Šilalės rajone. Renginys skirtas iš arčiau pažinti vėjo jėgaines, jų įrengimo ypatumus bei elektros energijos gamybos pajėgumus, priklausančius nuo oro sąlygų.
Organizatorius: Enerfit Lietuva

Švenčionių rajono savivaldybė
Spalio 26 d. protmūšis „Klimato kaita ir mes“
Organizatorius: Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazija

Telšių rajono savivaldybė 
Spalio 24-28 d. Renginių ciklas „Saugokime gamtą“, kurio metu bus vykdomi užsiėmimai įvairaus amžiaus mokiniams, filmuko kūrimas ir konkursai.
Organizatorius: Telšių rajono savivaldybės administracija

Spalio 24-30 d. Ilgalaikis projektas „Sodinu“ (bendradarbiaujant su VĮ VMU Telšių RP Mostaičių girininkija)
Organizatorius: Plungės lopšelis-darželis „Rūtelė“

Utenos rajono savivaldybė 
Spalio 24-28 d. Geografijos, biologijos, gamtos ir žmogaus pamokų metu vyks viktorina, skirta Klimato savaitei paminėti; progimnazijos erdvėse veiks mokinių piešinių paroda „Žemė pavojuje
Organizatorius: Utenos Aukštakalnio progimnazija 

Spalio 24-28 d. Savaitė, kurios metu vyks filmų peržiūra, akcijos, kūrybinių darbelių paroda įstaigoje.
Organizatorius: Utenos vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis 

Vilniaus miesto savivaldybė
Spalio 15-28 d. Autorinė Gintarės Pečiulienės edukacinė fotografijos paroda „Vabzdžiai ir vabalai gamtoje ir žmogaus gyvenime“, atkreipiant dėmesį į klimato kaitos įtaką.
Organizatorius: Vilniaus lopšelis-darželis „Delfinukas“

Spalio 23-31 d. Iniciatyva „Ekonykštuko nuotykiai“, kurios metu vaikai bus šviečiami apie Klimato kaitos problemas ir atliks užduotis.
Organizatorius: Vilniaus lopšelis-darželis „Coliukė“ 

Spalio 24 d. Netradicinė pamoka VU Gyvybės mokslų centre, kur mokiniai susipažins su mokslininkų atliekamais aplinkos, poveikio aplinkai tyrimais
Organizatorius: Vilniaus Senvagės gimnazija 

Spalio 24 d. 11 kl. Mokinių ruošiamas renginys 5-6kl. mokiniams, kurio metu bus vykdomos diskusijos apie klimato kaitą, Eko žaidimas.
Organizatorius: Vilniaus „Santaros“ gimnazija 

Spalio 24-26 d. Edukacinės dirbtuvės moksleiviams Energetikos ir technikos muziejuje apie atsinaujinančią energetiką, saulės, vėjo ir hidroenergiją bei dalyvaus protmūšyje, gamins mini saulės jėgainę.
Organizatorius: Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija 

Spalio 24-28 d. Mokinių kūrybinių darbų paroda „Nykstantis gyvasis pasaulis“, kurios siekis parodyti kaip klimato kaita daro įtaką augalų ir gyvūnų ekosistemoms
Organizatorius: Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija 

Spalio 24-28 d. „Geografijos pamoka kitaip“, mokslinių laidų ir filmų apie klimato kaitą peržiūra bei diskusijos su mokiniais
Organizatorius: Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija 

Spalio 24-30 d. Piešinių paroda „Aš saugau žemę“ bei diskusijos grupėse apie klimato kaitą.
Organizatorius: Vilniaus lopšelis-darželis "Pušaitė" 

Spalio 24-31 d. Koliažų paroda „Aš saugau žemę“
Organizatorius: Vilniaus lopšelis-darželis „Delfinukas“ 

Spalio 25 d. Protmūšis apie klimato krizę, kurį ves Žaliosios politikos instituto atstovai
Organizatorius: Vilniaus Senvagės gimnazija 

Spalio 26-30 d. Teminė klimato savaitė, kurios metu bus vykdomos diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, piešinių paroda bei meninis renginys „Mes gamtos draugai“.
Organizatorius: Vilniaus lopšelis-darželis „Pelenė“ 

Spalio 27 d. Diskusijos su mokiniais bei kūrybinės dirbtuvės tema „Žemės ateitis – tavo ateitis“
Organizatorius: Vilniaus Jono Laužiko konsultacinis-mokymo centras 

Vilniaus rajono savivaldybė
Spalio 24-28 d. Edukacinės ir kūrybinės veiklos vaikams apie klimato kaitos problemas, projektas „Saugokime Žemės ateitį“
Organizatorius: Vilniaus lopšelis-darželis „Vaidilutė“ 

Spalio 24-30 d. Edukaciniai renginiai klimato savaitei „AŠ SUPERHEROJUS“
Organizatorius: Vilniaus lopšelis-darželis „Gabijėlė“ 

Spalio 26 d. – Lapkričio 11 d. projektas „AŠ GALIU NE TIK SKINTI, BET IR SODINTI“
Organizatorius: Vilniaus Trakų Vokės lopšelis darželis

Spalio 28 d. Renginys „Cleantech for Baltics - the Roadshow“
Trumpai apie renginį: During the Cleantech for Baltics Roadshow, we will invite participants to get acquainted with recent research on the national cleantech landscape and learn about the Cleantech for Baltics initiative and opportunities to join the journey of cleantech innovations pioneers.
Organizatorius: Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas

Visagino miesto savivaldybė
Spalio 26-27 d. Paskaita - diskusija moksleiviams apie „Žaliąjį Europos kursą“
Organizatorius: Vilniaus Lazdynų mokykla 

Zarasų rajono savivaldybė
Spalio 24 d. Viktorina „Klimato kaitos pokyčiai ir pasekmės“
Organizatorius: Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija 

Spalio 24-28 d. Projektas„ Aš saugau savo Žemę“ skirtas 1-4 kl. mokiniams
Organizatorius: Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija