Aplinkos ministerija kviečia į šių metų Klimato savaitės renginius

Vilniaus miesto savivaldybė, Vilnius Rodyti žemėlapyje
Klimato savaitėje

Aplinkos ministerija spalio 19-25 d. organizuoja antrąją Klimato savaitę. Tęsiame praeitais metais gimusią iniciatyvą, kurios metu kviečiame visuomenę, mokslo, verslo bei valstybės institucijų atstovus aptarti aktualiausius klimato kaitos klausimus.

Nors klimato kaita gali atrodyti kaip neišsprendžiama problema, šią savaitę kalbėsime ne tik apie iššūkius, tačiau ir apie naujas galimybes Lietuvai. 

Džiaugiamės, kad šiais metais Klimato savaitė jungia dešimtis renginių visoje Lietuvoje - juose įvairiais kampais aptarsime aplinkosaugos, klimato kaitos ir tvaresnio gyvenimo temas. Daug dėmesio skirsime Lietuvos klimato politikai didėjančių Europos sąjungos ambicijų kontekste. Taip pat kalbėsimės apie klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo projektų finansavimo galimybes ir kartu su partneriais atskleisime didelę įvairovę kitų temų, kurios įsilieja į bendrą siekį gyventi švarioje ir sveikoje aplinkoje.

Norime paskleisti šias idėjas ir paskatinti kiekvieną iš mūsų įsitraukti į aplinkos saugojimo ir puoselėjimo klausimus, todėl kviečiame aktyviai dalyvauti, diskutuoti, dalintis ir sekti informaciją apie renginius Aplinkos ministerijos Facebook paskyroje.

Dėl šalyje esančios pandeminės situacijos, dalis renginių bus organizuojami nuotoliniu būdu su galimybe stebėti juos internetu. Taip pat dirbame su renginių organizatoriais siekdami užtikrinti visas saugumo priemones gyvuose renginiuose.

Iki susitikimo Klimato savaitėje!

Aplinkos ministerijos renginiai:

Antradienis. Spalio 20 d.:

-10.00 val.-

Diskusija „Lietuvos ambicijos kovoje su klimato kaita: seksime ar vesime?“

Europos sąjungos ambicijos klimato kaitos klausimais auga: iki 2030-ųjų sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas perpus, o visą Europą paversti klimatui neutralia iki 2050-ųjų... Tačiau kokios yra Lietuvos ambicijos? Kaip mūsų šalis įsilies į Europos „Žaliąjį kursą“ ir kokie pokyčiai laukia mūsų? Kartu su ministerijų, verslo ir visuomenės atstovais aptarsime didėjančių ambicijų kuriamus iššūkius ir progas juos paversti galimybėmis. 

Pradžia: 10.00 val.

Vieta: internetinė transliacija nuotoliniu būdu.

-------------------

Ketvirtadienis. Spalio 22 d.

-10.00 val.-

Diskusija: „Žaliosios investicijos tvariai ekonomikai ir kovai su klimato kaita“

Kaip žaliosios investicijos gali prisidėti prie ekonomikos gaivinimo ir Lietuvos konkurencingumo didinimo? Kartu su ekonomikos ekspertais, institucijų, verslo ir visuomenės atstovais kalbėsimės apie klimato kaitą švelninančių ir prisitaikyti padedančių priemonių finansavimo galimybes bei ekonomikos gaivinimą naudojantis Europos Žaliuoju kursu.

Pradžia: 10.00 val.

Vieta: internetinė transliacija nuotoliniu būdu.

 

Partnerių renginiai:

Pirmadienis. Spalio 19 d.

-10.30 val.-

„Anglies dioksido konversijos į pridėtinės vertės produktus ar medžiagas technologijų pasaulyje ir Lietuvoje apžvalga“

Kauno technologijos universiteto tyrimų CO2 mažinimo srityje pristatymas bei pasaulinių iniciatyvų ir technologijų CO2 mažinimo bei panaudojimo srityje apžvalga. 

Organizatorius: Kauno technologijos universitetas

Pradžia: 10.30 val.

Vieta: internetinė transliacija nuotoliniu būdu.

-------------------

Antradienis. Spalio 20 d.

-17.30 val.-

Debatai „Ar Lietuvoje turėtų būti uždrausta intensyvi gyvulininkystė?“
Vokiečių kalbos dienų renginys.

Ar tikrai pigesnė mėsa, pienas ar žuvis atperka intensyvios gyvulininkystės daromą žalą aplinkai, žmonėms bei gyvūnams? Kokia intensyvios gyvulininkystės padėtis Lietuvoje? Ar vis dar galime reguliuoti ar turime uždrausti? O galbūt mūsų šalyje didieji koncernai jau ėmėsi priemonių ištaisyti šį sektorių supančias problemas? Į šiuos klausimus bandysime atsakyti debatuose spalio 20 d. 

Organizatorius: Tarptautinių jaunimo debatų alumnų asociacija

Pradžia: 17.30 val.

Vieta: Vilniaus apskr. Adomo Mickevičiaus biblioteka, Didžioji salė, Trakų g. 10, Vilnius

Daugiau informacijos: www.vokiskai.lt

-------------------

Trečiadienis. Spalio 21 d.

-11.00 val.-

Diskusija „Ką reiškia jaunimo balsas gamtai / Youth Voices for Nature“

Jaunimas yra gyvybiškai svarbus saugant aplinką ir užtikrinant darnų augimą. Šioje diskusijoje atsižvelgiama į Šiaurės ir Baltijos šalių aplinkos valdymą šiandienos kontekste ir suteikiama galimybė jauniems žmonėms aptarti, kaip ekonomikos augimą valdyti taip, kad gamta ir ilgalaikiai poreikiai būtų užtikrinami priimant politinius sprendimus.

(Diskusija vyks anglų kalba).

Organizatorius: Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

Pradžia: 11.00 val.

Vieta: internetinė transliacija nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos: https://www.norden.lt/events/nordic-talks-ka-reiskia-jaunimo-balsas-gamtai/

-------------------

-17.00 val.-

Diskusija apie tvarų vartojimą (vokiečių kalba)

Vokiečių kalbos dienų renginys.

Austrų ir šveicarų literatūros skaitykloje vokiečių kalba ​diskutuosime apie tvarų vartojimą. 

Vokiškų knygų mainų lentynoje galėsite pasirinkti dovanojamas knygas arba ją papildyti perskaitytomis knygomis.

Organizatorius: Austrų ir šveicarų literatūros skaitykla.

Pradžia: 17.00 val.

Vieta: Vilniaus apskr. A. Mickevičiaus viešoji biblioteka, Austrų ir šveicarų literatūros skaitykla, Trakų g. 10, Vilnius

Daugiau informacijos: www.vokiskai.lt

-------------------

-17.30 val.-

Diskusija ekologine tematika.

Vokiečių kalbos dienų renginys.

Vokiečių kalbos ir kultūros mylėtojų klubo „SKAITYMAI FOTELYJE"/ „SESSELLESUNGEN" narių susitikimas-diskusija ekologine tematika. Renginys vyks lietuvių ir vokiečių kalbomis. Jeigu atsirastų daugiau apribojimų, renginys gali vykti nuotoliniu būdu.

Organizatorius: Klaipėdos apskr. viešoji I. Simonaitytės biblioteka.

Pradžia: 17.30 val.

Vieta: Klaipėdos apskr. viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25, Klaipėda

Daugiau informacijos: www.vokiskai.lt

-------------------

-18.00 val.-

Dokumentinis filmas ​„Taste the waste“​.

Vokiečių kalbos dienų renginys.

Kodėl išmetame tiek daug maisto? Kaip galime sustabdyti tokį švaistymą? Neįtikėtina, tačiau tai tiesa: pakeliui nuo fermos iki valgomojo pusė maisto išmetama į sąvartyną, net nepasiekus vartotojo.

Filmas vokiečių ir anglų k. su lietuviškais subtitrais.

Organizatorius: Thomo Manno kultūros centras.

Pradžia: 17.30 val.

Vieta: Nidos bendruomenės namai, Taikos g. 17, Nida

Daugiau informacijos: www.vokiskai.lt

-------------------

Ketvirtadienis. Spalio 22 d.

Diskusija prezidentūroje skirta transporto taršos mažinimui aptarti.

Š.m. spalio 15 d. Europos Vadovų Taryba pradėjo diskusijas dėl didesnių ambicijų klimato kaitos mažinimo srityje iki 2030 metų. Tikimasi, kad vadovai priims sprendimą dėl aukštesnių emisijų sumažinimo tikslų iki metų pabaigos.

Šio renginio metu bus pristatytas ES bei Lietuvos bendras siekis pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos, aptarta kaip pertvarkyti transportą Lietuvoje siekiant „Žaliojo kurso“ tikslų, bus kviečiama dalintis organizacijų gerąja praktika ir pasiekimais, taip pat pristatyti ateities planus, kurie prisidėtų prie pagrindinių „Žalios Lietuvos“ iniciatyvos tikslų. Diskusijų metų pateiktos idėjos bus įtrauktos į planuojamą parengti „Žalios Lietuvos“ iniciatyvos baigiamąją deklaraciją.

2019 m. lapkričio 29 d. vykusios Klimato savaitės metu Prezidentas G. Nausėda verslą ir visuomenę pakvietė burtis į Žalios Lietuvos iniciatyvą. Iniciatyvos tikslas – dialogo būdu susitarti ir prisiimti savanoriškus įsipareigojimus savo veiksmais ir pavyzdžiu siekiant švaresnės ir žalesnės Lietuvos ateities.

Organizatorius: LR Prezidentūra

-------------------

-20.40 val.-

PROTOTO žaidimas

Vokiečių kalbos dienų renginys.

Kadangi šių metų Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip öko“ tema yra tvarumas, žaidimo klausimai taip pat bus susiję ne tik su Vokietija ir vokiečių kalba, bet ir su Vokietijoje itin aktualiomis tvarumo, klimato kaitos, ekologijos temomis. Daugiau informacijos apie žaidimą ir kaip dalyvauti: www.vokiskai.lt

Organizatorius: Vokietijos ambasada

Pradžia: 20.40 val.

Vieta: Parsisiųskite LRT „Prototo“ programėlę iš mobiliųjų programėlių parduotuvės į savo išmanųjį įrenginį.

Daugiau informacijos: www.vokiskai.lt

-------------------

Penktadienis. Spalio 23 d.

-10.30 val.-

„Kaip kuriami mažiausią poveikį aplinkai darantys pastatai?“

Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos ekspertai pristatys pastatų ir juose naudojamų medžiagų poveikį gamtai, supažindins su tvariais kraštovaizdžio architektūros sprendimais pastatams ir teritorijoms. Klausytojai taip pat sužinos apie įvairių tvarumo vertinimo ir sertifikavimo sistemų vaidmenį maksimaliai saugant gamtą, racionaliai naudojant resursus ir paliekant minimalų poveikį aplinkai statybų ir eksploatacijos metu. Žiūrovai išgirs ir apie biurų pastatą iš medžio, vystytojų laukiančius iššūkius ir privalumus būsimiesiems nuomininkams.

Organizatorius: Lietuvos žaliųjų pastatų taryba

Pradžia: 10.30 val.

Vieta: internetinė transliacija nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/817718118998818/ 

 

Savivaldybių renginiai:

Kauno rajono savivaldybė

Penktadienis. Spalio 23 d.

-13.00 val.-

Seminaras „Klimato kaita: pokyčiai, iššūkiai, galimybės“.

Seminare pranešimus skaitys ir savo įžvalgomis dalinsis Dr. Judita Liukaitytė-Kukienė, LR Aplinkos ministerija ir Dr. Aistė Balžekienė, KTU, mokslo grupės "Pilietinė visuomenės ir darnus vystymasis" vadovė.

Dalyviai bus supažindinti su ES ir Lietuvos klimato kaitos politika ir strateginėmis kryptimis. Renginyje bus pristatyta visuomenės nuomonės tyrimo kaip Lietuvos gyventojai suvokia klimato kaitą analizė ir išvados, diskutuojama apie įvairių institucijų ir visuomenės indėlį ir galimą bendradarbiavimą prisitaikymo prie klimato kaitos srityje. Renginio pabaigoje bus surengtas protų mūšis „Ką aš žinau apie klimato kaitą“. Renginio dalyviai - Kauno rajono seniūnai, Kauno rajono bendruomenių atstovai ir savivaldybės administracijos specialistai.

Organizatorius: Kauno rajono savivaldybė ir VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras.

Pradžia: 13.00 val.

Vieta: Kauno rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje.

-------------------

Vilniaus miesto savivaldybė

Spalio 19-23 dienomis

Aplinkosauginio švietimo paskaitos - kūrybinės dirbtuvės mokiniams klimato kaitos mažinimo savaitės proga

Informacija papasakota žmogaus iš šalies kartais gali atverti visai kitą požiūrio kampą, tačiau papasakota artimo draugo, pasitikėjimą užsitarnauja iškart, todėl siekdami mokinius sudominti jau pabodusiomis temomis ir sužadinti apetitą naujoms žinioms, rengsime aplinkosauginio švietimo ambasadorių paskaitas, kuriose visapusiškai paruošime mokinius, kurie įgys naudingų žinių, artimai susipažins su rūšiavimu, atliekų prevencijos, tvaraus gyvenimo bei klimato kaitos mažinimo principais bei galimybėmis, gaus naujausią ir aktualiausią informaciją bei gilins kompetencijas reikalingas teisingam ir įtraukiančiam informacijos pateikimui savo bendraamžiams, populiarinimui tarp mokinių. Kartu sudarysime strategiją, kurią naudojant informacijos sklaidos efektas jų švietimo įstaigoje atneštų geriausius rezultatus.

Organizatorius: VšĮ RV agentūra, „Kita Forma“

Laikas: Spalio 19-23 d.

Vieta: Vilniaus mokyklose. Kiekvieną dieną 2 užsiėmimai po 2 akad. val. dviejose mokyklose

-------------------

Spalio 19 d.

Žymių šalies pastatų maketų gamyba iš perdirbamų žaliavų.

Kūrybinės dirbtuvės, Vilniaus miesto maketo gamyba. Organizuojama paroda „Miestai ir klimato kaita“.

Organizatorius: Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus

Vieta: Antakalnio g. 120, Vilnius

Laikas: Spalio 19 d.

-------------------

Spalio 19 d.

Švaros žygis aplink mokyklos prieigas Balsiuose

Organizatorius: Balsių bendruomenė

Laikas: Spalio 19 d.

-------------------

Spalio 19-22 dienomis

Kūrybinės dirbtuvės gaminant iš antrinių žaliavų ,,Kuriu ir žaidžiu"

Organizatorius: Vilniaus Santariškių lopšelis

Laikas: Spalio 19-22 d.

Vieta: Vilniaus Santariškių lopšelis – darželis, Santariškių 27 A

-------------------

Spalio 20 d.

Paroda-konkursas „Aš myliu Žemę! Žemė myli mane! “. Kurti elektroniniai piešiniai.

Organizatorius: Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus

Vieta: Antakalnio g. 120, Vilnius

Laikas: Spalio 20 d.

-------------------

Spalio 21 d.

Diskusija atliekų rūšiavimo tema

Organizatorius: VšĮ „Grijos vaikai“

Vieta: Vaikų dienos centras, Grigiškės Kovo 11-osios g. 28

Laikas: Spalio 21 d.

-------------------

Spalio 21 d.

Seminaras „Augalų įvairovė, žaliosios edukacinės erdvės klimato kaitos aspektu“

 

Lektorės: doc.dr. Ona Motiejūnaitė (Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus kolegija), dr. Regina Juodkaitė, Kristina Balnytė, Zita Braškienė (VU botanikos sodas).

Tiesioginiam dalyvavimui būtina registracija, dalyvių skaičius ribotas.                  

Organizatorius: Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyrius, VU botanikos sodo Vingio skyrius

Vieta: VU botanikos sodo Vingio skyrius

Laikas: 13-16 val.

-------------------

Spalio 21-23 dienomis

Kūrybinės dirbtuvės gaminant iš antrinių žaliavų (atliekų tvarkymas, žiedinė ekonomika ir klimato kaita).

Dalyvauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikai, pedagogės, tėvai.

Organizatorius: Vilniaus ,,Žilvinėlio“ lopšelis-darželis

Laikas: Spalio 21-23 d.

Vieta: Vilniaus ,,Žilvinėlio“ lopšelis-darželis, Taikos g. 130, Vilnius

-------------------

Spalio 22 d.

Piešinių paroda ,,Aš saugau gamtą”

Organizatorius: Vilniaus ,,Žilvinėlio“ lopšelis-darželis

Laikas: Spalio 22 d.

Vieta: Vilniaus ,,Žilvinėlio“ lopšelis-darželis, Taikos g. 130, Vilnius

-------------------

Spalio 23 d.

Vilniaus miesto vaikų konferencija aplinkosaugos tema.

Organizatorius: Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus

Vieta: Antakalnio g. 120, Vilnius

Laikas: Spalio 23 d.

-------------------

Lazdijų rajono savivaldybė

Spalio 20-23 dienomis

Edukaciniai užsiėmimai „Klimato kaitos įtaka mūsų šalies gyvūnijai ir augmenijai" 

Prezentacija ir orientacinis žaidimas Veisiejų dvaro parke.

Organizatorius: Lazdijų rajono savivaldybė

Laikas: Spalio 20-23 d.

Vieta: Veisiejų regioninio parko lankytojų centras

-------------------

Spalio 20-23 dienomis

Pėsčiųjų žygis mokiniams „Klimato kaitos pėdsakai". Maršrutas į išdžiūvusią pelkę Širvinto miške prie Metelio ežero.

Organizatorius: Lazdijų rajono savivaldybė

Laikas: Spalio 20-23 d.

Vieta: Metelių regioninis parkas

-------------------

Spalio 21 d.

Akcija „Gamtos ateitis – mūsų rankose“.

Organizatorius: Lazdijų rajono savivaldybė

Laikas: Spalio 21 d.

Vieta: Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštė

-------------------

Spalio 20-23 dienomis

Akcija „Orą švarinančių augalų (kadagių) sodinimas“

Organizatorius: Lazdijų rajono savivaldybė

Laikas: Spalio 20-23 d.

Vieta: Savivaldybės ugdymo įstaigose

-------------------

Spalio 19-23 dienomis

Integruotų pamokų ciklas „Klimato kaita ir jos padariniai“

Organizatorius: Lazdijų rajono savivaldybė

Laikas: Spalio 19-23 d.

Vieta: Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija

-------------------

Spalio 19-23 dienomis

Dalyvavimas socialinėje iniciatyvoje „KAMŠTELIŲ VAJUS 2020“

Iniciatyva skatina plastiko surinkimą ir perdirbimą.

Organizatorius: Lazdijų rajono savivaldybė

Laikas: Spalio 19-23 d.

Vieta: Lazdijų mokykloje-darželyje ,,Kregždutė“

-------------------

Spalio 23 d.

Diskusija „Kaip įveikti klimato kaitos iššūkius? Ar vienas lauke karys?“

Organizatorius: Lazdijų rajono savivaldybė

Laikas: Spalio 23 d.

Vieta: Savivaldybės ugdymo įstaigose

-------------------

Spalio 20-23 dienomis

Kūrybinės dirbtuvės: plakatų kūrimas ir paroda „Mes prieš taršą“ bei ,,Saugokime žemę“.

Organizatorius: Lazdijų rajono savivaldybė

Laikas: Spalio 20-23 d.

Vieta: Lazdijų r. Šeštokų mokykla, Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“

-------------------

Kėdainių rajono savivaldybė:

Spalio 19-23 dienomis

„Ekopamoką – prikelkime daiktus antram gyvenimui" ir pamokos - debatai „Klimato kaitai „Ne".

Kėdainių rajono savivaldybė bendradarbiaudama su „Atžalyno" gimnazija, organizuoja 9-ų klasių mokiniams „Ekopamoką – prikelkime daiktus antram gyvenimui" ir 10-ų klasių mokiniams pamokas- debatus „Klimato kaitai „Ne".

Organizatorius: Kėdainių rajono savivaldybė, „Atžalyno" gimnazija

Laikas: Spalio 19-23 d.

Vieta: „Atžalyno" gimnazija