Prasideda Klimato savaitė: visoje Lietuvoje vyksta daugiau nei 150 renginių
Šiandien prasideda Klimato savaitė, kurios tema – „Suprasi, kai prarasi“. Taip jau penktus metus Klimato savaitę inicijuojanti Aplinkos ministerija atkreipia dėmesį į realius klimato kaitos padarinius, kurie gali paliesti kiekvieną Lietuvos gyventoją. Iniciatyva kviečia atvirai kalbėti apie iššūkius ir galimybes švelninant klimato kaitą, kaip prie jos prisitaikyti ir didinti atsparumą.
Visoje Lietuvoje net 29 savivaldybėse vyks apie 160 renginių, skirtų Klimato savaitei. Daugiausiai jų vyks Klaipėdos (16), Vilniaus (15), Mažeikių (13), Kauno (12) ir Marijampolės (11) savivaldybėse.
Su renginiais, kurie vyks skirtingose savivaldybėse, galima susipažinti čia.
Spalio 24-ąją, Tarptautinę kovos su klimato kaita dieną, Aplinkos ministerija organizuoja nuotolinį susitikimą su socialiniais partneriais, kuriame bus pristatomos Inovacijų fondo ir kitos paramos galimybės Lietuvos verslui siekiant klimato kaitos švelninimo tikslų. 10 val. prasidėsiantis susitikimas vyks ZOOM platformoje, taip pat bus transliuojamas tiesiogiai Aplinkos ministerijos YouTube kanale.
Primename, jog dar galima registruotis į šį susitikimą.
Spalio 24-ąją taip pat kviesime dalyvauti Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine, kuriame kiekvienas gali išbandyti savo jėgas atsakant į su aplinkosauga susijusius klausimus. Šia iniciatyva prisidedame prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Daugiau informacijos apie egzaminą čia.
Spalio 25 d. 9 val. Valstybinė miškų tarnyba organizuoja seminarą „Dekarbonizacijos priemonės žemės naudojimo ir miškininkystės sektoriuje bei jų efekto vertinimas“. Renginio dalyvius supažindinsime su Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano (NEKSVP) dekarbonizacijos priemonėmis, kurios planuojamos Žemės naudojimo, žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės (angl. LULUCF) sektoriuje.
Daugiau informacijos apie šį seminarą čia.
Šiemet aktyviai renginius organizuoja ir savivaldybių administracijos – spalio 26 d. Tauragėje vyks konferencija „Žali ir gyvybingi miestai“, kurioje diskutuosime, kaip savivaldybių institucijos gali imtis iniciatyvos, kurti erdves ir prisidėti prie žaliųjų sprendimų diegimo, kokie iššūkiai laukia pasirinkus tvarios statybos kelią, kaip atrodo kelionė klimato neutralumo link ir kokią socialinę atsakomybę čia neša bendruomenės.
Daugiau informacijos apie šią konferenciją čia.
Spalio 26 d. 9-15 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji bibliotekoje vyks aplinkosauginė „Mėlynoji vaikų konferencija“, skirta moksleiviams ir mokytojams. Šios konferencijos tikslas – paskatinti vaikus kalbėti apie tvarumo svarbą aplinkai taip, kaip jie patys supranta, mato ir jaučia, ugdant aktyvią ir pilietišką visuomenę. Konferencijos pranešėjai – 5-7 kl. moksleiviai, pristatys savo pranešimus, vaizdo įrašus, žaidimus ir pan. klimato kaitos, tvarumo ar ekologijos temomis.
Daugiau informacijos apie šį renginį čia.
Spalio 27-ąją 10 val. pakviesime į renginį „Žalioji transformacija – iššūkis ir galimybė: ko galime pasimokyti vieni iš kitų?“, skirtą Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano regioninėms konsultacijoms. Regioninių konsultacijų tikslas – sukurti tarpvalstybinį ekspertų tinklą ir užmegzti tęstinius ryšius su kaimyninėmis šalimis bei atrasti sąlyčio taškus, kaip galima bendradarbiauti ateityje. Tikimasi, kad konsultacijos skatins gerinti priemonių veiksmingumą ir efektyvumą, didinti rinkos integraciją ir energetinį saugumą. Kartu tai galimybė pasidalinti gerąja praktika, palyginti, kuo įvairių šalių NEKSVP yra panašūs ir kuo skiriasi, padiskutuoti apie kylančius iššūkius bei galimus sprendimus.
Renginys vyks Vilniuje, „Courtyard by Marriott“ viešbučio konferencijų centre, Rinktinės g. 3. Norinčius dalyvauti gyvai, prašome registruotis. Šio renginio pristatymus ir diskusijas taip pat galėsite stebėti tiesiogiai Aplinkos ministerijos socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „YouTube“.
Spalio 27 d. 10 val. Vilniaus Saulėtekio Tech parke vys renginys „Žalios svajonės niūrioje realybėje: kaip technologijos veikia klimatą?“
Iš pirmų lūpų išgirsite klimatologų, energetikos ir technologijų srities ekspertų pranešimus, įžvalgas ir realias patirtis apie švariųjų technologijų kovą su klimato kaitos iššūkiais.
Daugiau informacijos apie šį renginį čia.
Spalio 29 d. 13 val. Klaipėdos koncertų salėje Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų šokių studija „Junga“ kvies į teatralizuotą šokio spektaklį „Mėlynoji planeta-Žemė“. Tai integruoto šokio, muzikos, teatro ir dailės mokinių ir mokytojų projekto „Aš esu gamtos dalis“, skirto Klimato kaitos savaitei paminėti, renginys.
Daugiau informacijos apie šį spektaklį čia.
Šiųmetę Klimato savaitę užbaigsime spalio 28 ir 29 d. Vilniaus miesto savivaldybės organizuojamu renginiu „Prisitaikyti – nesusitaikyti“ Energetikos ir technikos muziejuje, kuriame galėsite interaktyviai susipažinti, ką Vilniaus miestas jau daro dėl klimato kaitos ir prisitaikymo prie jos, bei paskatinti juos pačius labiau įsitraukti.
Daugiau informacijos apie šį renginį čia.