Forumas „Vilnius GreenTech“: dėmesys ryškėjančioms žaliosios Lietuvos ambicijoms

Forumas „Vilnius GreenTech“: dėmesys ryškėjančioms žaliosios Lietuvos ambicijoms

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas nuotoliniu būdu dalyvavo verslo, politikos ir visuomenės lyderių forume „Vilnius GreenTech“. Renginyje  ekspertai, verslo, mokslo ir politikos atstovai diskutavo apie technologinę pažangą ir sprendimus, kurie leidžia kurti žaliąja ekonomika paremtą ateitį.

Europos Sąjunga yra išsikėlusi ambicingus tikslus kurti tvaresnę, žalesnę ir sveikesnę aplinką, galiausiai tampant neutraliu klimatui regionu. Visi šie tikslai, forumo dalyvių teigimu, yra neįmanomi be skaitmeninės ir žaliosios agro-maisto sektoriaus transformacijos.

Forumo sesijoje „Žaliųjų technologijų įtaka žemės ūkiui“ diskutuota, kaip technologijos keis žemės ūkį ir kokie sprendimai kurs didžiausią ekonominę naudą ūkininkams, visuomenei, valstybei.

Žemės ūkio ministras K. Navickas, kalbėdamas apie  svarbiausius Vyriausybės prioritetus žemės ūkyje, pabrėžė ypatingą žaliojo kurso svarbą.  „Laikas  įdarbinti technologijas. Vienas iš prioritetų – didesnė pridėtinė vertė. Į viską turime žiūrėti per bioekonomikos prizmę. Mes turime ieškoti galimybių apsirūpinti energija, o žemės ūkyje yra tikrai daug nepanaudotų jos išteklių“, – sakė ministras. Jis atkreipė dėmesį į dirvožemio gerinimo, parenkamų techninių kultūrų auginimo, taip pat  bendradarbiavimo skatinimo tarp gyvulininkystės ir augalininkystės ūkių svarbą. Pasak ministro, yra daug būdų sėkmingai siekti klimato tikslų, tik reikia į žemės ūkį žiūrėti kompleksiškai, inventorizuoti ir išnaudoti visas galimas priemones, nebijoti naujovių ir kooperacijos.

K. Navickas akcentavo žemės ūkio produkcijos pridėtinės vertės kūrimo,  trumpųjų maisto tiekimo grandinių diegimo svarbą. „Bendromis pastangomis galime pasiekti bendrų tikslų be didelių revoliucijų. Tačiau miestas ir kaimas turi bendradarbiauti“, - situaciją apibūdino ministras.

Pasak forumo dalyvių, žemės ūkyje turi būti diegiamos inovatyvios skaitmeninės technologijos, o judėjimas žaliuoju kursu – neišvengiamas.