Aplinkos ministras: „Mes iškeliame bures ir kviečiame visuomenę vėją pūsti“

Aplinkos ministras: „Mes iškeliame bures ir kviečiame visuomenę vėją pūsti“

Aplinkos ministerijos vadovai, trečiadienį susitikę su socialinių ir ekonominių partnerių atstovais ir nevyriausybininkais, suderino ateinančių ketverių metų darbotvarkę – Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano projektą pagal ministerijos kuruojamas sritis.

„Mes galime inicijuoti pokyčius, bet jeigu jie neturės užnugario, gali rastis rimtų trukdžių jiems įgyvendinti. Todėl norėtųsi, kad šis planas būtų ir jūsų, ir mūsų planas. Nesame visažiniai, esame savikritiški, todėl, gavę pilną krepšį gerų idėjų, integruojame į Lietuvos žaliąjį kursą – Aplinkos ir kitų ministerijų priemonių sąrašą“, – sakė ministras Simonas Gentvilas.

Ministras supažindino susitikimo dalyvius su planuojamos veiklos 2021-2024 m. prioritetais: tai žiedinė ir neutralaus poveikio klimatui ekonomika, tvarūs ir pasiekiami miestai, gamtinio kapitalo apsauga ir tvarus naudojimas ir visuomenė kaip žaliojo kurso transformacijos partnerė.

Kiekvieną iš prioritetų pagal kuravimo sritis išsamiau pristatė viceministrai Raminta Radavičienė, Darius Kvedaravičius ir Danas Augutis. Viceministrė Gintarė Krušnienė jos kuruojamą Nacionalinę klimato kaitos valdymo darbotvarkę, strateginį dokumentą ateinantiems 30 metų , pristatys per penktadieninį susitikimą su socialiniais partneriais kovo 5 d.

Apie pusantro šimto susitikimo dalyvių pateikė pasiūlymų, į kuriuos Aplinkos ministerija atsižvelgs, prieš kitą savaitę tvirtinant Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą, arba ministerijos priimamais teisės aktais.

Pastabas ir pasiūlymus Vyriausybės programos priemonių planui dar galima teikti iki kovo 8 d. per Teisės aktų informacinę sistemą.