Mokymasis klimato kaitos iššūkių sprendimui

2024-11-20
Lietuva

2023 metų lapkričio mėnesį vyko Aplinkos ministerijos, Aplinkos projektų valdymo agentūros ir Tech Zity organizuotas hakatonas ,,Teach4Climate: pamokos apie klimato kaitą“. Hakatone ieškota tinkamiausių sprendimų, susijusių su mokinių kompetencijos gerinimu klimato kaitos tematika, tinkamai įvertinant socialines – pilietines veiklas, formalųjį ugdymą arba laisvalaikio užimtumo galimybes.

Hakatone pirmą vietą užėmė menininkės Evelinos Šimkutės, jaunimo mentorės Sandros Galdikaitės, darnumo mokslo praktikės Rūtos Lukošiūnaitės suburta komanda, parengusi idėją sukurti neformalaus ugdymo programą ,,Gamta mieste“, siekiančią spręsti klimato kaitos iššūkius per maisto grandines. Idėja plėsti žaliąsias erdves šalia mokyklų, kuriose būtų galima praktiškai tyrinėti mokykloje girdimas teorines žinias apie klimato kaitą ir ugdyti ateities lyderiams reikalingas kompetencijas, nepaliko abejingų ir hakatono „Teach4Climate: pamokos apie klimato kaitą“ komisijos narių. Šiai idėjai įgyvendinti hakatono organizatoriai skyrė lėšų ir neilgai trukus komandos gretas įgyvendinant iniciatyvą papildė dalyvaujamojo dizaino specialistė Ugnė Balčiūnaitė ir gamtininkas Tomas Pocius.

Tinklalaidėje kalbamės su ,,Gamta mieste“ jaunimo mentore, fasilitatore, “minkštųjų įgūdžių” praktike ir kūrybininke, Europos klimato pakto ambasadore Sandra Galdikaite ir su asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ direktore, viena iš vykusio hakatono komisijos narių Neda Žutautaite. Laidos metu pašnekovės dalinasi įžvalgomis apie tai, kaip klimato kaita keičia ugdymą, apie trokštamus pokyčius mokymesi apie klimato kaitą ir apie tai, kaip sekėsi kurti iniciatyvą „Gamta mieste“, su kokiais iššūkiais ar sprendimais susiduria ši maisto kelio lauko mokyklų iniciatyva.