Su kokiais iššūkiais susiduria dviratininkai ir kokių pokyčių dar trūksta, kad kelionėms dviratį rinktųsi kiekvienas? Apie tai - naujausiame tinklalaidės „Žaliųjų pokalbių" epizode.

Dviratininkai dažnai susiduria su daugeliu įvairių problemų, kurios gali trukdyti mėgautis kelionėmis dviračiu:

  • Saugių ir patogių dviračių takų trūkumu,
  • Prastu apšvietimu naktį,
  • Sunkumais randant patikimus maršrutus.

Anot Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės patarėjo Darnaus judumo klausimais Nemuno Abukausko, šioms problemoms spręsti svarbu kurti infrastruktūrą, kuri nebūtų „pataikavimas automobilių vairuotojams, o verčiau skatintų visų eismo dalyvių patogias ir saugias eismo sąlygas.“ Būtent dėl to Susisiekimo ministerija šiuo metu atnaujina dviračių transporto infrastruktūros planavimą ir projektavimą reglamentuojančią normatyvinę bazę, kurioje bus nurodyti pagrindiniai miesto planavimo ir tinkamos infrastruktūros projektavimo principai, atsižvelgiant į visų transporto priemonių eismo intensyvumą.

Laukiant trokštamų pokyčių erdvių planavime, dviratininkų problemas taip pat sieks spręsti sukurta inovatyvi mobili programėlė „Burbi“, padedanti planuoti saugius ir patogius maršrutus kelionėms dviračiu, atsižvelgiant į realiu laiku gautą informaciją.

Vis dar dvejoji, ar verta persėsti ant dviračio? Pasinaudok Aplinkos projektų valdymo agentūros suteikiama galimybe gauti 1 tūkst. eurų kompensacinę išmoką įsigijus dviratį, išregistravus sunaikintą seną automobilį.

Plačiau apie iššūkius, su kuriais susiduria dviratininkai ir trokštamus pokyčius klausykite APVA tinklalaidės „Žalieji pokalbiai“ naujausiame epizode:  https://youtu.be/fpcF6EDhRSs

 

#EnerLIT #LIFEprojektas #SutaupytaEnergijaPigiausia