Su EBPO ekspertų misija – atvira diskusija apie Lietuvos aplinkosaugą
Antradienį prasideda atvira nuotolinė Lietuvos atstovų diskusija su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertų ir EBPO šalių misijos nariais apie šalies aplinkos sektoriaus dabartinę padėtį, iššūkius ir ateitį. Susitikimai vyks keturias dienas.
Šalies aplinkosaugos politikos tikslus ir prioritetus pristatys aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „EBPO yra pažangiausių pasaulio valstybių A lyga. Šį kartą dėmesio centre – aplinkosauga. Lietuvos vyriausybė, iškėlusi Žaliąjį ekonomikos kursą kaip prioritetą, semiasi patirties iš geriausių pasaulio pavyzdžių. Šis susitikimas tam ir skirtas”, – sako ministras.
Su EBPO ekspertais sesijų metu bus apžvelgtos šios temos: aplinkosauginis valdymas, klimato kaita, žaliasis augimas, oro tarša, atliekų valdymas, oro emisijos ir tarša, bioįvairovė, darnus judumas, vyks konsultacijos su nevyriausybinėmis organizacijomis ir ekspertais. Susitikimuose dalyvaus Aplinkos, Finansų, Energetikos, Ekonomikos ir inovacijų ir Susisiekimo ministerijų atstovai. Remdamiesi pateikta informacija, EBPO ekspertai pateiks siūlymus ir rekomendacijas, skirtas sparčiau įgyvendinti aplinkosaugos ir klimato politiką.
Diskusijos su ekspertų misijos nariais – viena iš priemonių EBPO rengiant Lietuvos aplinkosaugos veiksmingumo apžvalgą ir rekomendacijas, kurios birželį bus pristatytos EBPO šalims. Ši apžvalga apims keturias sritis – aplinkosaugos tendencijas ir politikos priemones, aplinkosauginį valdymą, žaliąjį augimą ir darnų judumą. Joje bus įvertinta šalies pažanga kuriant klimatui neutralią žiedinę ekonomiką, efektyviai naudojant energiją ir gamtos išteklius, gerinant aplinkos kokybę, taip pat nacionalinė aplinkosauginio valdymo ir teisinė sistema, aplinkosaugos taisyklių laikymosi užtikrinimas, veiksmai po COVID-19 pandemijos, investicijos į aplinką ir klimato infrastruktūrą, ekonominių priemonių naudojimas (aplinkosauginiai mokesčiai, aplinkai žalingų subsidijų atsisakymas).
Lietuva į EBPO buvo priimta 2018 m. ir tapo 36-ąja šios organizacijos nare.