Rezerviniams ES investicijų projektams paskirstyta beveik 19 mln. eurų
Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskirstė papildomą beveik 19 mln. eurų finansavimą Europos Sąjungos fondų priemonių „Eco-inovacijos LT+“ ir „Pramonės skaitmeninimas LT“ rezerviniams projektams.
„Abi šios priemonės buvo daug populiaresnės, nei joms numatyta lėšų. Sulaukėme tikrai daug įdomių ir inovatyvių projektų paraiškų. Į rezervinius sąrašus įtrauktiems projektams suteikėme papildomą finansavimą, perskirstę kitų priemonių ir sutaupytas lėšas. Tai, kad turime galimybę šiuo sudėtingu metu įgyvendinti projektus, yra gera žinia tiek verslui, tiek visai ekonomikai“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė.
11,2 mln. eurų paskirstyta 20-čiai priemonės „Eco-inovacijos LT+“ rezervinių projektų, o 7,5 mln. eurų – 22-iem „Pramonės skaitmeninimas LT“ rezerviniams projektams.
Prieš tai pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+” 27 projektai gavo 21,28 mln. eurų finansavimą, o pagal priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“ buvo skirtas 53 mln. eurų finansavimas 124-iems projektams. Pastarosios priemonės finansavimo suma jau buvo didinta – jai pradžioje buvo numatyta 15 mln. eurų, tačiau, atsižvelgdama į šios priemonės populiarumą ir gautų paraiškų skaičių, Ekonomikos ir inovacijų ministerija papildomai skyrė daugiau kaip 38 mln. eurų.
Priemonė „Eco-inovacijos LT+” skirta investuoti į įrenginius ar technologijas ir taip diegti švaresnės gamybos inovacijas: finansavimą gavęs verslas galės modernizuoti technologinius procesus, pakeisti įrangą ir technologijas ekologiškesnėmis ir mažiau teršiančiomis aplinką, o gaminant produktus vietoj kenksmingų medžiagų naudoti mažiau taršias žaliavas, plėtoti antrinį atliekų panaudojimą ir pan.
Priemonė „Pramonės skaitmeninimas LT“ šalies pramonės įmonėms suteikia galimybę efektyviau įsivertinti gamybos procesų skaitmeninimo poreikį ir pagal technologinio audito rekomendacijas diegti įrangą, kuri didintų darbo našumą. Pramonės įmonės daugiausia planuoja diegti įvairias skaitmenines technologijas: robotikos technologijas, operatyvaus gamybos valdymo sistemas, išmaniuosius jutiklius, valdiklius. Pramonės įmonės taip pat ketina plėtoti 3D spausdinimą, diegti debesiją, informacinius komutavimo tinklus, daiktų interneto sistemas, dirbtinio intelekto sprendimus.