Jungtinių Tautų aplinkos asamblėjoje priimta ministrų deklaracija ir patvirtinta 15 rezoliucijų
Penktadienį Nairobyje pasibaigusioje Jungtinių Tautų aplinkos asamblėjos 6-ojoje sesijoje, kurioje dalyvavo ir aplinkos viceministrė Raminta Radavičienė, paskelbta šiame forume dalyvavusių ministrų deklaracija ir patvirtintos 15 rezoliucijų.
Deklaracijoje 176 valstybių aplinkos ministrai ir kiti aukšto rango pareigūnai nusprendė spręsti klimato kaitos problemą pagal Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos principus bei Paryžiaus susitarimo tikslus. Susitarta laikantis Biologinės įvairovės konvencijos stabdyti biologinės įvairovės nykimą, užtikrinti Kunmingo ir Monrealio pasaulinės biologinės įvairovės sistemos įgyvendinimą.
Šalių atstovai nusprendė remti Jungtinių Tautų ekosistemų atkūrimo dešimtmečio ir Jungtinių Tautų konvencijos dėl kovos su dykumėjimu įgyvendinimą, stabdyti miškų naikinimą ir nykimą. Taip pat dėti pastangas, kad spartėtų perėjimas prie atsinaujinančios energetikos ir kad kuo daugiau mineralų ir metalų būtų išgaunami tvariu būdu. Šalys įsipareigojo toliau aktyviai dalyvauti vykstančiose derybose dėl plastiko taršos mažinimo, plėsti bendradarbiavimą sprendžiant atmosferos ir vandens taršos problemas. Numatyta į nelaimių rizikos valdymo politiką įtraukti klimato, biologinės įvairovės, taršos, miškų naikinimo, žemės degradacijos, dykumėjimo, sausros ir vandens klausimus.
Asamblėjoje taip pat buvo patvirtintos šios rezoliucijos: dėl regioninio bendradarbiavimo oro taršos srityje skatinimo, dėl tinkamo cheminių medžiagų ir atliekų tvarkymo, dėl labai pavojingų pesticidų, dėl sprendimų, skirtų stiprinti vandens politiką, dėl tarptautinių pastangų kovojant su dykumėjimu ir skurstančiu dirvožemiu, dėl pastangų stiprinti vandenynų apsaugą, dėl jūrų biologinės įvairovės nykimo ir taršos bei kitos.
Priimta labai svarbi ir daug diskusijų sukėlusi Ukrainos teikta rezoliucija dėl aplinkos apsaugos ir atkūrimo ginkluotų konfliktų paveiktose vietovėse.
Visus Jungtinių Tautų aplinkos asamblėjoje priimtus dokumentus galima rasti čia.
Jungtinių Tautų aplinkos asamblėja yra aukščiausia aplinkosauginius sprendimus tarptautiniu lygmeniu priimanti institucija. Ji telkia vyriausybių, visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotųjų grupių atstovus ne tik dalytis aplinkosauginėmis idėjomis, bet ir įsipareigoti imtis konkrečių veiksmų.