Ar galima išmokti efektyvaus energijos vartojimo?
Pastaraisiais metais kilęs nerimas dėl energijos kainų šuolių dažną privertė atidžiau analizuoti sąskaitas už elektrą bei dujas, šildymą, skaičiuoti transporto kurui išleidžiamas pinigų sumas. Apklausų duomenys rodo, kad net 4 iš 5 vartotojų, ėmė energiją taupyti. Visgi specialistai pažymi, kad komfortiškai gyventi galime ir neatsisakę mums įprastų priemonių ar įrenginių. Sutaupyti galime tiesiog išsiugdę naujus vartojimo įpročius bei kryptingai mažindami energijos švaistymą. Energiją vartodami efektyviai galėtume sumažinti ne tik savo išlaidas, bet ir neigiamą įtaką klimatui bei aplinkai.
O ar galima išmokti efektyvaus energijos vartojimo? Kokią įtaką turi įvairūs techniniai spendimai? Ką pasako elektros prietaisų etiketės ir ką kiekvienas galėtume padaryti siekdami didesnio energinio efektyvumo šiandien Žaliųjų pokalbių šeštojoje laidoje klausiame Lietuvos energetikos agentūros Klimato kaitos centro vadovo Tado Norvydo ir energijos efektyvumo eksperto „Vilnius Tech“ lektoriaus dr. Karolio Januševičiaus.
Laidoje naudingų patarimų išgirs ir viešųjų pirkimų dalyviai, ieškantys atsakymų apie energijos efektyvumo klases, ekologinio projektavimo reikalavimus bei aplinkos apsaugos kriterijų taikymą.
Kviečiame klausytis LIFE IP EnerLIT projekto YouTube kanale ar Viešųjų pirkimų tarnybos Spotify platformoje.
Visi epizodai taip pat pasiekiami LIFE IP EnerLIT projekto rubrikoje Tinklalaidė | ŽALIEJI POKALBIAI.