Apie aplinkosaugą paprastai: kaip galite tapti draugiškais aplinkai
Aplinkos ministerija dalijasi gairėmis, kaip kiekviena Lietuvos įmonė ar organizacija galėtų gyventi žaliau. Gairėse aptariama, kaip taupyti popierių, vandenį ir kurą, naudoti mažiau elektros ir šilumos energijos, tvariau keliauti, įgyvendinti beatliekę kultūrą ir išnaudoti žaliųjų pirkimų potencialą.
Su gidu, kaip tapti draugiškais aplinkai, galite susipažinti čia. Jame pateikiama ne tik informacija, ką reikėtų daryti, kad sunaudotume kuo mažiau energijos išteklių, bet ir kiek jų ministerijai pavyko sutaupyti per pastarąjį dešimtmetį.
Pavyzdžiui, siekiant nulinės popieriaus politikos, rekomenduojama didinti dokumentų skaitmeninio saugojimo, archyvavimo apimtis, spausdinti ant dviejų lapo pusių, jei tai neprieštarauja raštvedybą reglamentuojantiems teisės aktų reikalavimams, renginių metu vengti spausdintos medžiagos ir pan.
Be išvardintų popieriaus, vandens, elektros, kuro, šilumos energijos sutaupymo ir atliekų mažinimo būdų, ministerija taip pat įvardija pagrindinius žingsnius, nuo ko reiktų pradėti, norint skatinti aplinkosauginį sąmoningumą savo įstaigoje, kolektyve
Visų pirma, reikėtų suburti atsakingų asmenų komandą, kuri išsiaiškintų tikslus ir pareigas tvarumo politikos srityje bei nusimatytų strategiją. Tada nusimatyti organizacijos atitikties tvarumo tikslams analizę ir pasirengti veiksmų planą bei nusistatyti jo siektinus rodiklius. Labai svarbu pradėjus taikyti žaliąją praktiką stebėti progresą ir pagal poreikį koreguoti tikslus ir priemones.
Aplinkos ministerija tvarumo principų laikosi jau daugiau nei dešimtmetį. Per tą laiką buvo sutaupyta 20 tonų popieriaus arba išgelbėti 484 medžiai, sutaupyta ir 3320 m3 vandens. Akivaizdus ir kuro vartojimo mažinimo efektas – į atmosferą buvo išmesta 113 tonų mažiau CO2. Elektros energijos sunaudota 171 MWh mažiau, tiek 184 gyventojai per metus sunaudoja savo būstuose. Daugiau informacijos apie pastarųjų metų sutaupymus čia.
Jei savo kasdienybėje įgyvendinote sprendimų, kurie veikia, pasidalinkite el. paštu komunikacija@am.lt. Atitinkamai papildysime gaires, kad jas galėtų naudoti kuo platesnis ratas Lietuvos įmonių, organizacijų.