Ar gali gamta be žmogaus įsikišimo prisitaikyti prie klimato pokyčių?
Prisitaikymas prie aplinkos – pagrindinis būdas biologinėms rūšims išgyventi. Iki šių laikų išlikusios rūšys išvystė tam tikrus mechanizmus, kurie saugo visą informaciją apie anksčiau vykusius aplinkos pokyčius ir užtikrina gebėjimą į juos reaguoti.
Vis dėlto, dabartiniai globalūs klimato pokyčiai vyksta kur kas sparčiau, vis labiau aplinką dėl savo poreikių pritaiko ir žmogus, todėl mokslininkams kyla pagrįstų abejonių dėl esamos biologinės įvairovės išlikimo ateityje. Jų išgyvenimas priklauso nuo daugybės dalykų - rūšių genetinių skirtumų, specifinių biologinių savybių, ekosistemų, užimamų buveinių ir paties žmogaus įtakos. Persikelti į naujus arealus rūšims trukdo žmogaus nutiesti nauji keliai, iškirsti miškai, pastatyti miestai, fermos ir kt. Mokslininkų vertinimu, keičiantis klimatui rūšių arealai toliau trauksis, rūšys taps labiau pažeidžiamos, mažės jų gausa. Be kryptingų žmonijos veiksmų rūšių išsaugojimui, jos vargiai išliktų ateityje,
Mokslininkai teigia, kad klimato kaitos padariniai jau patiriami kiekviename žemyne ir vandenyne, o ateityje tik dar labiau sustiprės. Prognozuojama, kad be kryptingų žmonijos pastangų apsaugoti biologinę įvairovę, nemažai rūšių yra pasmerktos išnykti, nes nespės laiku prisitaikyti prie sparčiai kintančių sąlygų.