Rekomendacijos žaliųjų pirkimų vykdymui ir ekologinio ženklo produktų naudojimui

Šios rekomendacijos skirtos ES LIFE integruotojo projekto „Energijos efektyvumo didinimas Lietuvoje“ (LIFE IP EnerLIT) komandai, kuri įsipareigojo prisidėti prie Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano įgyvendinimo, kurdama strateginius pajėgumus, kad Lietuva galėtų sutaupyti 27 TWh energijos per 2021–2030 m. ir 30 proc. sumažinti išmetamų ŠESD kiekį, palyginti su 2005 m.

Vienas iš LIFE IP EnerLIT projekto tikslų – skatinti ir užtikrinti žaliųjų pirkimų vykdymą, o šios rekomendacijos – praktinis įrankis projekto komandai, patariantis, kaip žaliai įsigyti paslaugas ir prekes, kurių reikės projekto įgyvendinimui. Rekomendacijos aptaria tik tas produktų grupes, kurios numatytos projekto paraiškoje, ir tik tuos aspektus, kurie aktualūs projekto pirkimams. Norintiems nuosekliai ir išsamiai susipažinti su žaliųjų pirkimų vykdymo tvarka rekomenduojame Viešųjų pirkimų tarnybos parengtą mokymo medžiagą.

LIFE IP EnerLIT projekto paraiškoje pasižadėjome, kad visi projekto partneriai pirkimus vykdys
taikydami žaliųjų pirkimų principus, aplinkos apsaugos ar energijos efektyvumo kriterijus, apsvarstys galimybę reikalauti iš tiekėjų ES ekologinio ženklo (Ecolabel) ar ES aplinkos apsaugos vadybos ir audito sistemos (EMAS). Šios rekomendacijos pateikia tikslesnį teisinį pagrindą šiems veiksmams ir praktinius patarimus.