- +


Betonuotas priėjimas

Gamyklos prieigos paprastai asfaltuojamos, itin retai čia įrengiamos žaliosios zonos, sodinami medžiai. Tačiau tai galėtų būti dar vienas būdas, padedantis mažinti CO2 kiekį. Vienam gyventojui Lietuvoje tenka 6,9 t CO2 ekvivalento emisijos per metus. Pasaulyje šis skaičius siekia 5 tonas. Siekiant tvaraus vystymosi jis turėtų siekti apie 1,5 t. CO2.



Betonuotas priėjimas

Žaliųjų zonų įrengimas ne tik vizualiai pagražina gamyklos prieigas, bet ir tampa poilsio zona darbuotojams. Tačiau dar svarbiau, kad jos sugeria CO2 ir valo orą. Ir tam nereikia milžiniškų pastangų. Vos 5 pasodinti medžiai per savo gyvavimą sugeria maždaug toną anglies dioksido.

- +


Šiukšlės prie gamyklos

Gamybos procese susidarančios atliekos, tokios kaip popierius, plastikas, vis dar patenka į sąvartynus. „OceanCrusaders“ duomenimis, per metus į pasaulio rinką vien plastikinių maišelių išleidžiama per 500 mlrd.



Šiukšlės prie gamyklos

Taikykite žiedinės ekonomikos principus. Produktams pakuoti naudokite perdirbamą, suyrančią pakuotę, nenaudokite perteklinės pakuotės. Rinkitės ekologiškas medžiagas ir dažus. Siekite, kad jūsų gamyba būtų beatliekė ir neprisidėtų prie klimato pokyčių. Jei atliekų išvengti neįmanoma – tinkamai jas rūšiuokite.

- +


Gamyklos stogas

Pastatai sunaudoja 40 proc. viso galutinės ES suvartojamos energijos kiekio. Patalpų šildymas radiatoriais, elektra, kietuoju kuru nėra toks efektyvus kaip galimos ekologiškesnės alternatyvos. Pavyzdžiui, pagaminus 1 kWh šiluminės energijos iš anglių, į aplinką išmetama 0,34 kg anglies dioksido, kuris sukelia klimato kaitą.



Gamyklos stogas

Pastato šildymui naudokite atsinaujinančius energijos išteklius. Pavyzdžiui, ant stogo įdiekite saulės kolektorius, pasinaudokite geotermine energija, esančia žemės gelmėse, vietoj iškastinio kuro naudokite biokurą.

- +


Automobilių stovėjimo aikštelė

Lengvieji automobiliai išmeta didžiąją dalį transporto sektoriaus ŠESD kiekio. Prie taršos prisideda ir gyventojų įpročiai. Pavyzdžiui, keliaudami po vieną jie padidina automobilių skaičių gatvėse ir, žinoma, išskiriamą ŠESD kiekį. Didesnę taršą gyventojai sukelia ir vairuodami senus, techniškai netvarkingus automobilius.



Automobilių stovėjimo aikštelė

Skatinkite darbuotojus vykti viešuoju transportu, dviračiu ar paspirtuku, keliauti pėsčiomis. Pavyzdžiui, viena šalies bendrovė darbuotojams moka priedus, jei šie į darbą atvyksta ne automobiliu, o dviračiu. Socialiai atsakingos įmonės randa ir daugiau galimybių tausoti aplinką: darbuotojams dovanoja žingsniamačius ir skatina į darbą keliauti pėsčiomis, o daugiausiai nuėjusius – apdovanoja. Kitos - padengia dalį viešojo transporto bilieto kainos, apmokestina automobilių stovėjimo aikšteles ar siūlo kolegoms kooperuotis ir vykti vienu automobiliu 4+ juosta, surenka darbuotojus ir į darbo vietą pristato įmonės autobusu, įrengia elektromobilių įkrovimo stotelę ar vieną dieną per savaitę leidžia dirbti iš namų.

- +


Gamybos linija

Pasenusios gamybos linijos dažnai nepakankamai efektyviai išnaudoja energiją, todėl dalis jos prarandama. Pavyzdžiui, gamyklose veikiančių kompresorių šiluma dažnai išleidžiama į lauką, nors galėtų būti panaudojama patalpoms ar vandeniui šildyti.



Gamybos linija

Pasinaudokite ES priemonėmis ekologiškiems sprendimams ir technologiniams procesams diegti. Pavyzdžiui, priemonė „Eco-inovacijos LT“ skatina įmones diegti aplinkosaugos vadybos (valdymo) sistemas, atlikti gamybos technologinius, aplinkosaugos auditus bei projektuojant gaminius taikyti ekologinio projektavimo principus. Kita ES priemonė „Auditas pramonei LT“ finansuoja išlaidas, reikalingas energijos vartojimo auditui pramonės įmonėse atlikti.

Ar tikrai norite išeiti?


Pasilikti Išeiti