- +


Stalinis šviestuvas

Net 60 proc. biuro eksploatavimo sąnaudų gali sudaryti išlaidos elektros energijai (biurų apšvietimui, kompiuteriams, serveriams, kavos aparatui ir kt.). Pavyzdžiui, per vieną naktį paliktas įjungtas kopijavimo aparatas sunaudoja tiek energijos, kiek jos reikia atspausdinti 1500 dokumento kopijų.



Stalinis šviestuvas

Kai keičiate biuro įrangą, atsižvelkite į naujo prietaiso elektros energijos taupymo klasę. Pirkdami buities technikos priemones, rinkitės pažymėtus Europos standarto A+ ženklu. Rinkitės energiją taupančias lemputes. Pavyzdžiui, aukštos kokybės LED lemputės sunaudoja iki 50 proc. mažiau elektros energijos. Išjunkite elektros prietaisus, kai jais nesinaudojate. Pavyzdžiui, palikus mobiliojo telefono įkroviklį įkištą į elektros lizdą veltui išnaudojate 95 proc. įkroviklio energijos. Įrenkite judesio daviklius - jie reaguos į judesį ir patalpas apšvies tik tada, kai tai būtina.

Jei visi Europoje gyvenantys žmonės nepaliktų įjungtos elektros įrangos, per vienerius metus būtų sutaupyta energijos Belgijos dydžio šaliai aprūpinti.

- +


Darbo stalas

Biuro baldų gamybai naudojami gamtos ištekliai, itin dažnai – mediena.



Darbo stalas

Rinkitės ekologiškus ar jau perdirbtos medienos baldus. Lietuvių dizaineriai baldus gamina iš pluoštinių kanapių, džiovinto lino plokščių ar net senų riedlenčių. Pagalvokite, galbūt esamus baldus dar galima atnaujinti ar įsigyti jų „iš antrų rankų“ ir taip išvengti naujų baldų pirkimo. Baldams atnaujinti rinkitės ekologiškus dažus.

- +


Popierius

Biure sunaudojami itin dideli kiekiai popieriaus, kurio gamybai kertami medžiai – planetos „plaučiai“. Būtent jie sugeria didžiausią dalį pasaulyje išmetamo CO2.



Popierius

Taupykite popierių, spausdindami ant abiejų lapo pusių. Dokumentus siųskite el.paštu, o susidariusią makulatūrą rinkite ir atiduokite perdirbti. 59 kg perdirbti priduotos makulatūros išgelbsti vieną medį. Sugerdami CO2 medžiai prisideda prie klimato kaitos švelninimo.

- +


Maišytuvas

Gėlas vanduo pasaulyje sudaro tik 2,5 proc. Kasmet dėl nešvaraus vandens sukeliamų ligų miršta apie 7 mln. žmonių.

Šylant klimatui vienose pasaulio vietose stiprėja potvyniai, kitose - dykumėjimas, mažėja kritulių. Visa tai, o taip pat ir didėjantis gyventojų skaičius, kelia didelių iššūkių apsirūpinant gėlu vandeniu ateityje.



Maišytuvas

Įrenkite sensorinius vandens čiaupus. Patikrinkite ar vandens maišytuvai turi aeratorius. Taip galima sutaupyti iki 50 proc. vandens. Įsigykite indaplovę, kuria plaunant indus sunaudojama 37 proc. mažiau vandens nei plaunant rankomis po tekančia vandens srove. Virindami vandenį įpilkite tiek vandens, kiek reikia pašildyti tuo metu. Daug vandens prarandame ir neužsukę čiaupo. Lašantis iš čiaupo vanduo gali sudaryti net iki 500 m³ vandens nuostolių per metus.

Vietoj vandens plastikiniuose buteliukuose, vartokite vandenį iš čiaupo.

- +


Langas

Nemaža dalis lėšų biuro išlaikymui skiriama šildymo ir vėdinimo sistemoms.



Langas

Pasinaudokite inovacijomis. Pavyzdžiui, įdiekite „ct“ žaliuzes, kurios leidžia išnaudoti saulės energiją ir sutaupyti šildymo bei vėdinimo kaštų. Kitas pavyzdys – išmanus biuras, kuriame vėdinimo, šildymo ir vėsinimo sistemos yra „protingos“ ir reaguoja į pasikeitusias aplinkybes - tarkim, prieš darbo dieną pašildo ir išvėdina patalpas, o išėjus paskutiniam darbuotojui pradeda veikti ekonominiu režimu.

Ar tikrai norite išeiti?


Pasilikti Išeiti